Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac fürdetése?

Tengerimalac fürdetése?

Figyelt kérdés

Még régen a suliban volt az osztálynak egy tengerimalaca. Egyszer megfürdettük samponnal, és másnap szegény elpusztult. Úgy emlékszem, hajszáritóval nem szárítottuk meg a szőrét, csak törölközőbe bugyoláltuk. Lehet, hogy megfázott, és azért történt ez?

De gondolom fürdetni meg kell azért néha. Azért kérdem, mert most lehet, hogy nekünk is lesz malackánk.


2017. márc. 7. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én fürdettem egyszer a tengeri malacaim. A lényeg hogy csak az álláig érhet a víz és tilos a sampon. Viszont ha nem muszáj nem kell őket fürdetni.
2017. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tusfürdő jó? Vagy szappan?
2017. márc. 7. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyik sem szükséges szerintem. Meg amúgy is egy jól tartott mali tiszta, nem szükséges fürdetni.
2017. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha büdös, akkor valami nem stimmel?
2017. márc. 7. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van tengerimalacunk, sose fürdettük meg. Sűrűn kell őket takarítani, és akkor nem lesznek büdösek. Alapból tisztálkodik a maga módján, ugyanúgy mint a macska, kutya, stb. Ha pedig fürdetni szeretnéd, menj el állatboltba, és vegyél kimondottan tengerimalacnak való sampont, (nem tudom hogy van-e) de ha nincs, akkor is biztosan tudnak neked valamit adni ami jó neki.
2017. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán meg lehet, de egyébként felesleges.Gyakran meg egyenesen tilos is.

Nem tudom mitől pusztulhatott el az osztályotok malaca.Szerintem ha megfázott volna,akkor nem rögtön másnap pusztul el.

2017. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad fürdetni, ha büdös vagy nincs jól takarítva vagy beteg, egyikre sem megoldás a SAMPONNAL fürdetés, nekik való állatsampon kell, állatorvos meg tudja mondani milyet érdemes de magától csak mert olyan kedved van nem szabad fürdetni, a malac tisztán tartja magát, nekünk az előző malacainkat egyszer kellett fürdetnünk mert volt valami bőrbetegségük és betadineos zuhanyt írt elő a doki.
2017. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy, mint a kutyát, nem kell fürdetni a malacot, tisztán tartja ő magát.

Nyáron melegben én sokszor fürdettem az enyémet: mosogatóban ráfolyattam a vizet, de úgy, hogy saját talpán ált végig. Fülébe, szemébe sosem mehet víz.

Hajszárítózni nem szabad, törülközővel nincs gond.

Megmondom őszintén, én kamaszfejjel volt, hogy samponnal mostan meg őt, mikor mondjuk magára rántotta a táljából a ragacsos gyümölcsöt. Viszont ezt ne úgy képzeld el, mint amikor te hajat mosol, hanem tényleg nagyon-nagyon-nagyon keveset szabad csak használni - ugyanúgy, ahogy a kutyának is külön állatsampon kell, igazából neki is. Nálunk is csak vészmegoldás volt akkor éppen az. Viszont kutya baja sem lett tőle, de természetesen nagyon alaposan le kell mosni utána, hogy ne maradjon vegyszeres a szőre, bőre, hiszen utána, ha tisztogatja magát, könnyedén lenyalhatja. Gyanítom, ilyesmi okozhatta az adott malac halálát, lenyelhetett a vegyszeres vízből.

2017. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Illetve ha annyira nagyon büdös volt, akkor gyanítom, nem a fürdetés volt a halál kiváltó oka (max a stressz rátett egy lapáttal), hanem lehetett valami betegsége, amire állatorvos lett volna a megoldás.
2017. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia tudom régi üzenet, de szeretnék válaszolni. Ha esetleg már van tengerimalacotok akkor érdemes ránézni a tengerimalac védők oldalára, nagyon sok fontos dolgot elmondanak és a youtubeon van csatornájuk ahova töltöttek fel videót az ülőfürdetésről. Tengerimalacot semmilyen samponnal se tengerimalacnak gyártott szappannal nem szabad fürdetni. Elég a víz és még azzal sem kellene, a tengerimalacoknak nincs szükségük fürdetésre, ha esetleg a szőrébe ragad valami akkor én inkább kivágom mint megmosom. A fürdetés által lemossuk a tengerimalak természetes baktériumokból álló védőrétegét és nagyon könnyen megbetegszik. Valószínűleg ezért halt meg a malac akit megfürdettetek samponnal, ráadásul a sampon által mégjobban lemoshattátok, ha a popsija koszos és már NAGYON kellene fürdetni akkor egy kis lavorban lévő vízbe belerakod csak a popsiját, a többi részét fogni kell annak nem szabad vizesnek lennie. Pár másodperc alatt kezeddel gyengésen alányulsz és megmosod, nem kell percekig mosni. Majd kivezed és törölközővel megtörlöd és megvárod míg megszárad. Ha nagyon gyakori, hogy koszos a malac akkor nincs elég gyakran takarítva vagy pedig maga a malac nem tisztálkodik, abban az esetben állatorvoshoz kell fordulni. Ilyenkor mindenkit megkérek, hogy nézzen utána a tengerimalac védők oldalán feltüntetett megbízható állatorvosoknak mert akik nincsenek rajta a listán azok nagyeséllyel csak egy kis tanfolyamot végeztek el és nem értenek úgy hozzá, személyes tapasztalat, hogy roppant drága is és többet árt mint használ. Ha bárkinek valami kérdése van akkor nyugodtan írhat privátban.
dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!