Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnál mit lehet...

Tengerimalacnál mit lehet belsőleg alkalmazni?

Figyelt kérdés

Tengerimalacom eléggé lefogyott, rendesen eszik, ürít, de valahogy lefogyott. Belső élősködőre gyanakszom, de nem vihetem el állatorvoshoz (szülők miatt) így alaposabb utánajárás után arra jutottam, hogy kipróbálom az SH-Rodemectin cseppeket, de a használati utasítást elolvasva nem jöttem rá, hogy lehet-e belsőleg alkalmazni? Mert oda van írva hogy külsőleg mit és hogyan, de gondolom annak semmi hatása belsőleg O.O

Van esetleg valaki, aki használta, esetleg hasonló problémával küzdött a malackája? Vagy valami tanácsa? Kérlek, segítsetek!

Előre is köszönöm!


2017. márc. 9. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem viheteted el állatorvoshoz? Ha te beteg vagy, téged se engednek el?


Ha rá van írva, hogy külsőleg, akkor az még a jobbik eset, hogy nem hat ha beadod neki, de akár mérgezése is felléphet.


Állatorvoshoz kell elvinni, az állatovosi egyetem állatkórházában foglalkoznak tengerimalaccal is.

2017. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért nem vihetem el, mert állítólag drága a vizsgálat és nem fognak annyit kiadni azért hogy aztán elpusztuljon :((

Megpróbálok valamit kitalálni..

Köszi :)

2017. márc. 9. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig más megoldás nincs, akkor fog elpusztulni szerencsétlen, ha nem viszitek el.
2017. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondd, szeretnek téged a szüleid?

A malacod meg fog halni. Vagy a betegségébe, amit nem gyógyítotok, vagy abba, hogy te megölöd.

Istenem, mondd, hogy kamu a kérdés!

2017. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok felelős állattartás....
2017. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, az ilyen szülők nem gondolnak bele, hogy ezzel azt a példát mutatják a gyereknek, hogy nem kell orvoshoz vinni, az "csak" egy állat, majd rendbe jön magától? Hogy jönnek ahhoz egyáltalán, hogy nem hajlandóak a kezelést kifizetni, holott amikor megvették a malacot, azzal felelősséget vállaltak érte, benne volt a pakliban, hogy megbetegszik, és kezelésre szorul majd? És akkor az ilyen embereknek van gyereke, akik még egy tengerimalacról sem képesek gondoskodni...

Kérdező, nincs rokonod, akitől tudnál kölcsönkérni a vizsgálatra?

2017. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

NEM LEHET belsőleg alkalmazni, eszedbe se jusson! A bőrére kell csepegtetni, az előírt adagban (testsúly függő, olvasd el az adagolást). Ennek is van hatása belső élősködő ellen, a bőrön át felszívódik.

De egyáltalán nem biztos, hogy ez a baja, és ez segít. Mindenesetre ha az előírásnak megfelelően alkalmazod, nem árthat.

Míg a szüleidtől függ, kérlek, ne tarts több állatot. :(

2017. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!