Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú és lány tengerimalac?

Fiú és lány tengerimalac?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem két tengerimalacot. Mindkettőjükről azt mondták a kereskedésben, hogy kislány, viszont az utóbbi pár napban az egyik malac folyamatosan berregett, rámászott a másik malac hátára, ezért megnéztem és az interneten talált képekkel összehasonlítva őt fiúnak találom. Most körülbelül 2 hónaposak lehetnek, egy 50x100 as ketrecben. Olvastam, hogy nem jó fiú és lány malacot tartani együtt, a szaporodásuk miatt, illetve nem fognak egymásban társra találni. Az ivartalanítás megoldaná ezt a problémát, vagy úgy sem tűrnék meg egymást?
2017. márc. 24. 20:56
 1/9 anonim válasza:
0%
nemhogy egy pasit vettél volna inkább
2017. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél kisebb egy állat annál költségesebb és veszélyesebb az ivartalanítása, így azt én csak végső esetben tanácsolnám. Viszont mint ahogy mondtad együtt sem tarthatóak, arról nem is beszélve hogyha egykorúak nagy valószínűséggel testvérek is. Mindenképpen meg kell oldani az elkülönítésüket, sajnos a későbbiekben sem lehet együtt tartani őket.
2017. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát ez remek, akkor valószínűleg az egyikőjüket el kell ajándékoznom?:(

Egyébként ha kettéválasztanám a ketrecüket az sem lenne megoldás? És csak akkor lennének együtt amikor kiveszem őket nap közben pár órára?

2017. márc. 24. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kettéválasztott ketrecben vannak szerintem az jó, elvégre az a cél hogy megakadályozd a felesleges szaporulatot főleg a beltenyésztés esetén. Szerintem úgy tarthatod őket, nekem is volt fiú és lány tengerimalacom egyszerre külön ketrecben de egymás mellett tartva, gyakorlatilag ez ugyanaz! :D De ha kiengeded őket együtt figyelj rájuk nagyon.
2017. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es nem voltak maganyosak? Mert igy vegulis egymas mellett lehetnenek de megsem ugyanaz..
2017. márc. 24. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem voltak! látták is egymást meg igazából semmivel se másabb mintha egyedül tartanád a tengerimalacot, nekem most már csak a nőstény malackám van meg, jó öreg hirtelen eszembe se jut hány éves de szerintem már öt felé rúg, és nem látom úgy hogy magányos lenne C:
2017. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De jo, most egy kicsit megnyugodtam, feltem, hogy el kell ajandekozzam valamelyikuket...amit nem szerettem volna:)
2017. márc. 24. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress meg egy egzotikus állatorvost (malacvédők oldalán van egy lista ki ért hozzájuk) ő megmondja mikor lehet ivartalanítani a fiút, ha megvolt a műtét még vársz pár hetet aztán mehetnek össze, mi egy ivartalan hímet tartunk 2 lánnyal, nagyon jól elvannak.
2017. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom,hogy most azonnal szedd őket külön.És érdemes lenne elvinni az állatorvoshoz őket.Ő meg tudja mondani,hogy milyen neműek és hogy a nőstény nem -e vemhes már.

Ha igen,akkor lehet célszerűbb lenne őt ivartalanítani,ezzel megkímélve magatokat a felesleges szaporulattól.

De ha nem vemhes,akkor viszont a fiút ivartalanítanám.

Lehetséges,ha kisállatokhoz értő dokihoz viszed.

Ismerősöméknek még a teknőst is kiivartalanították.Az sem hétköznapi dolog, minden megoldható.

A ketrec szétválasztása nem jó ötlet,sajnos nagyon picike terület lenne meg mindkét malacnak úgy.50x50cm még egy hörcsögnek is kevés,nemhogy egy malacnak.

Ne válaszd szét a ketrecet szerintem, hanem ivartalanítással oldjátok meg,hogy együtt tarthatóak legyenek.

Ha ez sokba van,nem tudjátok megoldani,akkor bizony át kéne gondolni,hogy az egyiket elcserélni egy ellenkező neműre.

VAGY venni még egy ketrecet meg még egy fiút és egy lányt és akkor 4 malacod lenne, 2 ketrecben, nemek szerint szétválasztva.

Úgy nem kéne megszabadulni egyiktől sem és társasan is életnének.

Egyedül semmiképp se legyen egyik sem, nem jó nekik

2017. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!