Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet sebes a hörcsög?

Szabadi Anna Diána kérdése:

Mitől lehet sebes a hörcsög?

Figyelt kérdés
Két hörcsögöm van (mindkettő lány), és együtt tartom őket. Figyelek rá, hogy ne harapják meg egymást, ha verekszenek (mert szerintem csak akkor kell különválasztani őket, amikor sebesek lesznek), éppen ezért ma csodálkoztam, amikor egy kis milliméternyi sebet találtam ma az egyik hörcsögömön. Szerintetek a másik hörcsög harapta meg, vagy csak kikaparta a bőrét?

2017. márc. 30. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg a másik volt mivel alap hogy höriket tilos együtt tartani.
2017. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen válaszd szét őket! Az egynemű állatok vetélytársnak tekintik egymást ivarérett koruktól. A nap 24 órájában nem állhatsz felettük, de ha ott állsz, akkor is bántani fogják egymást! Már most különítsd el őket, holnap pedig venned kell még egy terráriumot, ha nem akarod, hogy halálra sebesítsék egymást. Ja, és egyáltalán nem szabad hagyni, hogy verekedjenek, mert az mindig sebesüléssel jár. Nem szabad ilyen felelőtlenül állatot tartani,olvass, tájékozódj,mielőtt "gazdi" leszel. Életemben nem hallottam még ilyen hozzáállást, hogy "csak akkor kell különválasztani őket, amikor sebesek lesznek "... Bocs, de ez több, mint felháborító!
2017. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem hozzászólóknak igaza van. A hörcsögök territoriális állatok, nem férnek meg többen egy adott helyen, tényleg szét kell őket választani, külön területet biztosítani a számukra.

Tippként: aki olyan rágcsálót szeretne tartani, akik jól megférnek fajtársaikkal tengeri malacot vegyen, ők kifejezetten igénylik a másik malac társaságát, állatkínzás egyedül tartani őket.

2017. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Egerek, patkányok is társas állatok.

Csak éppen a szaporulattal kell vigyázni. (Tengerimalacoknál is.)

2017. márc. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szedd szét őket azonnal és örülj, hogy még életben vannak.

A hörcsögök magányos állatok, tilos őket együtt tartani, mert egyik pillanatról a másikra verekednek össze, akár éjjel, úgy, hogy nem látod, nem hallod... ha nincs szerencséd, egy perc alatt végeznek is egymással. Ha szerencséd van, "csak" kisebb-nagyobb sebek lesznek.

Soha többé ne engedd őket össze!

2017. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!