Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon mi lehet a tengeri...

Vajon mi lehet a tengeri malacom problémája?

Figyelt kérdés

Két tengeri malacom van. Egy 4 és egy 6 éves. Mindketten lányok. Jól vannak tartva, választékosan kapnak enni, van előttük mindig víz és széna is. Egészen eddig semmi probléma nem volt. Szombat éjjel még evett az idősebbik malacom, aztán vasárnap reggel már nem volt hajlandó... Bármit kap, paprika, alma, uborka, nem kell neki, vizet nem iszik, nem fogyaszt semmit. Kedvtelen, egy helyben fekszik, a hangja is megváltozott. Az orra egyik oldala kisebesedett, sárgás-barnás lett neki. ehet megszúrta valamivel. Bár azon is gondolkodtam hogy nem is tisztogatja magát rendesen, tehát lehet attól néz ki úgy... Fájni nem fáj neki semmije sem, nyugodtan megfoghatom, az orrához is hozzá érhetek.

Ma a családdal pipettával etettük meg, frissen facsart uborkalevet és hasonló finomságokat adtunk neki. Nem nagyon örült neki először, utána már rendesen hagyta, lenyelte.

Külön helyre tettem, ne legyen a másik mellett (hátha beteg).

Itt a környékben e téren elég gyér az orvosi repertoár, nem értenek az ilyen kicsi emlősökhöz, max kutyához-macskához...

Egyik ismerősöm szerint aki ért a malacokhoz valószínű hogy az öregségéből adódóan viselkedik így.

A legelső malacom 5 évesen pusztult el, akkor ő is hasonlóan viselkedett, csak neki nem volt sebes az orra.


Szerintetek mit tegyek? :/ Nem akarom, hogy szenvedjen, nagyon féltem őt!



2017. jún. 12. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Meg fog dögleni. Meddig éljen? Örökké? Hat év az rengeteg. Inkább örülj neki. Kevesebb gondod lesz, ha csak egy marad, majd egy sem. :)
2017. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz.
2017. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!