Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanács földikutya ellen?

Broaktor2 kérdése:

Tanács földikutya ellen?

Figyelt kérdés

De ne olyan tanácsot hogy védett állat! Mert akinek ez védett állat, annak nem teszi tönkre a kertjét!!

Minden kizabál, még a fák gyökerét is tönkre teszi! Két barakfám és egy cseresznyefa ment tönkre és akkora jukakat hagy maga után hogy a csőkút vizét is totál elnyelte. Próbáltuk kifüstölni az sem segített!

Mit tegyek ezek a dögök ellen?



2017. júl. 29. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Őszintén? Eltudom képzelni.

De majd a kérdező elmondja, hogy mit nevez földikutyának.

Én még nem hallottam, hogy a vakondot annak neveznék, de hogy a földikutyát gyakran levakondozzák, az biztos. Az emberek 80%-a nem is tud ennek az élőlénynek a létezéséről sem, és a "földikutya" szót is legtöbben a déli határzárral és a kerítéssel kapcsolatban hallották először.

2017. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nos igen. Nekem a vakond az vakond és nem földikutya :)

Számomra elég szokatlan hogy a vakondot is földikutyának nevezik. Palyor által okozott kár az elenyésző.

Teljesen tisztában vagyok azzal hogy nálunk nagyon ritka, de LEHET hogy ő volt vagy pocok.

Úgy hogy ennek még jobban utánna kell járnom és természetesen (annak ellenére hogy szétrobban a fejem tőlük) igyekszem úgy tenni a dolog ellen hogy se nekem se a kisállatkáknak ne okozzak kárt. Igaz, hogy már egy egész csőkút vizet rájuk nyitotam, de semmi hatása nem volt. :D Az ilyen példát mutatást befejeztem.

Remélem egy ultrahangos riasztó már csak jó lesz.

2017. júl. 30. 13:00
 13/15 Platypus ***** válasza:
Hívd fel a helyileg illetékes nemzeti parkot. Ha ők úgy látják, hogy van bármi reális esély is arra, hogy tényleg földikutya legyen nálad, akkor szaladni fognak megoldani a problémádat. Akármennyire is gyengus a környezetvédelmünk, ezért az állatért mindent megtesznek és nagyon gyorsan. Pár hónapja egy elhagyott mezőn készült bizonyító erejű fotó az állatról, és egy héten belül már kutatók nyüzsögtek a helyszínen. De a földikutya továbbra sem él művelt kertekben. Ha tudna, akkor nem lenne olyan rossz helyzetben, mint amiben van. Jó minőségű legelő vagy kaszáló kell neki.
2017. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jobban utánna néztem és úgy tűnik h pocok lesz hunyó :)
2017. júl. 31. 12:29
 15/15 anonim ***** válasza:
Szanyi Tibi bácsi tudja erre a kérdésre a választ.
2017. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!