Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögöm a hátán...

A törpehörcsögöm a hátán fekszik és gumiállat-sípolásra emlékeztető hangot ad, miközben a társával birkózik, miért?

Figyelt kérdés

Néhány napja kaptam a barátomtól két dzsungáriai törpehörcsögöt. Sajnos semmiféle tapasztalatom nincs velük kapcsolatban, és tanácstalan vagyok. A ketrecük a hálószobámban van, és éjjelente gyakran kelek arra, hogy az egyikük hangosan „cuffog” , olyasmi hanggal mint egy sípolós gumiállat, miközben hanyatt fekszik, a másik pedig próbál fölé mászni. Verekednek, vagy játszani szoktak így? (igazából sosem harapják meg egymást közben). Elméletileg két, néhány hetes kislányról van szó.

(Egyébként tudom hogy felelőtlenség beszerezni olyan állatot aminek a tartásáról fogalmam sincs, de őket amolyan vigaszdíjként kaptam miután imádott szobanyuszim kimúlt)

Meg tudná mondani valaki mit csinálnak ilyenkor, és mit kellene tennem velük? Az interneten semmi használhatót nem találtam ezzel kapcsolatban.


2017. szept. 21. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
TILOS két dzsungit egymás mellett tartani.. Megölik egymást,csak szólok
2017. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úristen ezt nem tudtam...már teszem is külön öket.

Köszi a választ!

2017. szept. 21. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. A dzsungik magányos állatok, tilos őket együtt tartani. Ha semmit nem tudsz róluk, javaslom, lépj be Facebookon a Hörcsög imádók csoportba. Ott segítünk mindenben. :)
2017. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezt érdemes elolvasni: [link]
2017. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tényleg vidámabbnak tűnnek így külön. A barátom azt mondta hogy csak egyet szeretett volna venni, mert ő is úgy tudta hogy magányos állat, de a kisállatkereskedésben azt mondta neki az eladó, hogy egyet el sem ad, mert magában meghalna. Ő pedig hallgatott rá, mint szakértőre. Úgy tűnik, nem kellett volna...
2017. szept. 23. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:
A kereskedésekben szinte mindent rosszul tudnak az állatokról és a tartásukról. Ott semmilyen tanácsot ne fogadj meg! De az is lehet, hogy a nagyobb bevétel reményében adott el kettőt ezzel a hülye szöveggel... :( Valószínűleg a helyük sem megfelelő méretű. :/ Egyáltalán törpehörit vett? Mert a fajtákat is keverik...
2017. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!