Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszijaim alomnak használják...

Ttika kérdése:

Nyuszijaim alomnak használják a padlóra lerakott szénát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két törpenyuszink van, a kertben laknak, zárt, fedett nyusziházban. (deszka, osb lap, zsindelyes tető) Most hogy egyre hidegebb van, raktunk be nekik a padlóra nagy halom szénát, hogy melegedhessenek benne, ha akarnak. Ebbe viszont piszkítanak, bogyót is, de pisilnek is bele, holott használják a wc-t is, és eddig mindig csak oda ment a pisi, csak bogyó volt kevés a padlón. Ez így nekem nem tetszik, útálom, hogy pisis és bele is léphetnek, felfázhatnak stb. Van valakinek más ötlete, hogy "melegítsem" nekik a házukat? (leszigetelni nem fogjuk.)

2017. okt. 6. 09:54
 1/6 anonim válasza:
ezt a nyulak így csinálják, normális
2017. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyuszik 15-25 fok között érzik magukat jól. Télen ha kint maradnak, szenvednek a hidegtől.Aki azt mondja hogy jó nekik úgy is, ajánlom annak, feküdjön ő -20 fokban be a nyusziházba, és aludjon ott, ha tud.Nem fog tudni aludni, a nyuszik is fáznak nagyon.Olyan nagy áldozat a leszigetelés? Minek tart nyuszit az, aki nem teremti meg a tartásuk feltételeit? Annak kell adni, aki szereti őket és jól gondozza!

Lehet kapni pici olajradiátort, 50W-os.Kb.30-szor 40 cm nagyságú, nagyon keveset fogyaszt.Ha felborul, nem fűt tovább, tehát biztonságos.Én Tescoban vettem , 4-5 ezer Ft volt.Nekem 5 éve ez melegít télen a kutyák házában.Rögzítettem a falhoz, ne borítsák fel.Egész télen be van kapcsolva, mindennap megnézem, működik-e.Legnagyobb hidegben is 10-12 fok van náluk bent.

2017. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Törpenyulat?

Nem kéne kint tartani. A legjobb lenne, ha legalább télre bevinnétek őket a házba! Nagyon megfázhatnak, hiába van nekik vastagon széna. Amit előttem írtak én is tudom ajánlani, vagy infralámpát, amit szintén szoktak állatok melegítésére is használni. Vegyél nekik egy bújót, ahova beférnek, az is melegebb, mint a szimpla ketrec. Esetleg tegyél a legaljára, közvetlenül a padlóra valamit, ami nem szívja be a nedvet, rá legalább 6-7 centi vastag faforgácsot, aztán szénát. Interneten találsz még mindenféle pihe puha meleg bújót, amibe (ha szobatiszták a nyuszik, wc-t használnak) nem pisilnek bele. Nem tudom pontosan hogy néz ki a helyük, de én még törölközőket szoktam csiptetni a ketrecekre, ez is felfog egy kis hideget (nyilván ha a ketrecet közvetlen eső éri a törölközők eláznak).

Remélem segítettem, még egy kérdésem lenne. Melyik tenyésztőtől vannak a nyuszik? :)

2017. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Háát köszönöm, gondoltam, hogy kapok a fejemre valakitől...

Leírtam, hogy nem ketrecben laknak, egy zárt házikójuk van, a zsindely védi őket az esőtől. Három fal deszka, a negyedik rácsos nyitható ajtó, melyre rá lehet csukni különböző állásokban a tetőt, tehát itt sem esik be az eső és a szelet is megfogja.

25 fokban csak pihegtek, mostanában érzik igazán jól magukat...

Rengeteg mindent elolvastam és utánakérdeztem, mire vállaltuk a nyuszikat, mert nem akartam, hogy rossz helyük legyen... Sajnálom, hogy még itt a neten is alig van értékelhető infó a kinti tartásról, még tapasztalatot is alig lehet olvasni.

Egyébként azóta betettem nekik egy jó nagy dobozt, aminek az aljára pelletet teszek majd rá rengeteg szénát, azt imádják, szeretnek benne, eszik is, meg pisilnek is bele, de a pellet felszívja és könnyen, gyorsan is lehet takarítani.

Abdáról származnak a nyuszik.

Az infrás ötletet köszönöm.

2017. okt. 9. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Hiába van alattuk széna, bármi, a levegő attól még fagyos, hideg télen.

Talán azért nem találsz a kinti tartásukról infót, mert kint nem tartják őket, ezek kimondottan lakásba való nyuszik.Nemcsak a hőmérséklet miatt, hanem az ember közelsége miatt is.

Az infralámpával vigyázni kell, kigyulladhat könnyen a szalma, az alom alattuk, mire észreveszed, a nyuszik szörnyű halállal elevenen elégnek.Én soha nem tennék infrát be nekik!

Ellenben az olajradiátor nagyon szuper, pár száz forinttal drágább csak az infránál, nem gyullad ki, hőfokszabályzós, kevés áramot fogyaszt, megbízható, állandó meleget tart, amennyi fokra állítod, ellenben az infrával.

Itt nálunk falun kiscsirkét melegítenek infrával, már többször volt tűz, sőt több száz kiscsirke leégett az egyik helyen.

2017. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De jó, nagyon köszi az infókat, infra akkor felejtős, az olajradiátort megnézem.

Igazán nem kötekedni akarok a kinti tartás miatt, de azt konkrétan olvastam több helyen is (profi nyulas honlapokon), hogy igenis lehet őket kint tartani, jobban viselik a hideget, mint a meleget... Csak a hogyant nem nagyon találtam, és mivel kevesen vannak, tapasztalatot sem sokat olvashatok. A válaszodat nagyon köszönöm, igazán értékes volt!!

2017. okt. 12. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!