Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » HELP! Honnan tom h a tengerima...

HELP! Honnan tom h a tengerimalaclányom mikor fig szülni?

Figyelt kérdés
félek ha egybehagyom őket megöli az apa a kicsiket (már volt ilyen) de nem tom mikor párzottak és nem tom kiszámolni mikor jönnek a picik és így nemtom h már terhes -e v nem és nemtom h mikor válaszam el h tuti h terhes legyen !SEGÍTSETEK
2010. máj. 31. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha már mozognak a picik, akkor onnantól számíts kb. 2 hetet. De látni a malacka viselkedésén is: elkezd fézket csinálni, úgy, hogy köröz egy helyben, szaglászik...Esetleg elkezd szivárogni a vize, ezt is észre tudod venni. Nyaldossa magát ott lenn....legyél mellette ezekben az időkben, és akkor ki fogod tudni venni az apát időben. Az ellés közben a malit ne birizgáld majd, tudja ő egyedül is mit kell csinálnia...
2010. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy elég nehéz ha nem tudod h mikor pároztak..

De én azt mondom hogyha nem tudod akkor minél előbb válazd el őket..A terhesség jelei igen későn mutatkoznak mge szinte néhány héttel a szülés előtt.De úgyis érezni fogod hogyha a kicsik elkezdenek rugdosódni.De amúgy az anya tengerimalac ilyenkor sokkal több minden t megeszik!Velem is történt már az h azt hittük két lány tengerimalacot vettünk de úgy jöttünk rá hogy az egyik fiú hogy egyszer kivettem én valamit éreztem a hasában valami keményet kitapogattam és rájöttem h terhes

ezután rögtön szétválasztottuk őket peidg még vagy 29 nappal utána szült meg! De én úgy gondolom h minél előbb válazd szét őket!

2010. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Zöld kezet könyörgöm:)
2010. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Először is: a malacot vedd az öledbe úgy, hogy a fara legyen feléd. Óvatosan tapogasd körbe a malacot a hasánál. A kismalacnál egy keményebb golyócskát fogsz érezni, az a kismalac feje. Ha a golyócskának érezhetően van folytatása, akkor az biztosan a kismalac. Még némely rutintalan orvos is rosszul állapítja meg, mivel kicsit hasonló érzés, ha a vesét tapintod ki. A kismalac feje keményebb, a golyócska folytatása pedig a malacka gerince, tehát a teste. Míg ha a vesét sikerül kitapintanod, akkor annak nem érzed, hogy lenne folytatása, mivel a húgyvezetéket az életbe ki nem tapintod. A malac az utolsó három napba már érezhetően tágul, de a viselkedésén is észre lehet venni: nem találja a helyét, gyakran vált helyzetet, gyakran nyaldossa magát, és egyre gyakrabban ad nyögés szerű hangot ad, amit közvetlen a szülést megelőzően is fogsz hallani. Az apát mindenképp el kell venni, mert az anya a szülés után 1 órával ismét fogamzóképes, ezért a hím újfent teherbe ejtheti. Ha ez megtörténne, az anya nem tud regenerálódni, és a vemhességbe belehalhat. A hímet a szülés után csak 3-4 hónap elteltével lehet ismét a nőstény mellé tenni. Ha bnem akartok több almot, akkor a hímet ivartalanísd! Akkor maradhat a nősténnyel, meg is fogja hágni, de nem fogja befedezni. Ha látod az anya hasában rúgni a kicsiket, akkor már az utolsó 4 hétbe van, de ebből még nem lehet pontosan megállapítani pontosan mikor fog szülni. A tengerimalac az első kölyöknél biztos ad hanogt, a többinél már nem mindig. Az elsőnél már tágul annyira, hogy a többit kisebb erőfeszítéssel meg tudja szülni. Az első kismalac után meg szokott pár percig pihenni, a többi kismalac között már sokkal kevesebbet vár. Első szüléskor 1-3 baba a leggyakoribb, de a "nagy alomszám" genetikusan öröklődik, így akár 4, nagyon ritka esetben 5 baba is születhet első alkalommal. Leggyakrabban 3 körül szokott elsőre születni.
2010. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)mindenkinek
2010. jún. 18. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy írták e már.. de ha már 2 ujjnyira kivan tágulva ott lent a malacod akkor 48órán belül tuti lesz kiscoca!
2012. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg nemtudom hogy írták e már DE A TENGERIMALACOK NEM ÖLIK MEG A KÖLYKEIKET!!!!!! MAX HA EGYBE HAGYOD ŐKET A FIÚ KERGETI A LANYT ÉS ÚGY AGYONTAPOSHATJA,DE SZÁNDÉKOSAN NEM CSINÁLNAK ILYET!! ÖSSZEKEVERED A HÖRCSÖGGEL !
2014. márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!