Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Úgy néz ki, hogy vemhes a...

Úgy néz ki, hogy vemhes a nyulam. Tudnátok segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem tenyésztés céljából,és nem is szándekosan,így alakult.

Viszpnt lenne pár kérdésem, mert kezdő vok a témában:1.muszály elletőláda? 2. A baknyuszitól különrakjam? 3. Túlélik a kicsik ezt a kemény hideget? 4. Ne

hozzuk be az anyanyuszit a kicsikkel télre?

Válaszokat köszönöm!☺



#hobbi #nyúl #Myúltenyésztés #nyuszifióka.
2017. nov. 26. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mégis hogy akakult így?????
2017. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ezen én sem tudok túllépni. Szerinted 2 ivaros nyúl nem párosodik, ha össze vannak rakva? Esetleg rosszabb, testvérek, és azt hitted, azok nem párosodnak???
2017. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd csak együtt őket nyugodtan. Így a szaporulatra sem lesz gondod. Szívesen.
2017. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ha nem értenéd a 3-as választ,apunak szokása megenni a kicsiket.Szerintem az a leghelyesebb,ha új otthon gazdit keresel nekik.Az anyanyuszit szakembernek add.
2017. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Aki bunkó, és csak beszólni tud, azokat sajnálom! Ez a baj a gyakori kérdésekkel,egy ártalmatlan kérdésre is,van valaki/valakik,akik csak leszólni tudnak, és nem segíteni. Sajnálom őket,mert úgy lászik leragadtak ezen a szinten.

#1 úgy alakult így, hogy elbénáztam, és nem vittük el időbe ivartalanítani a fiút. Eddig csak lány-lány nyusziaim voltak párban,és utánajártam ennek a bak-lány nyuszi kérdésnek, de úgy lászik elbénáztam. DE KÖNYÖRGÖM: MÉG CSAK 15 ÉVES VAGYOK!!! És am a kérdésre nem tudsz válaszolni? Csak szívni a másik vérét?

Amúgy a fiút szétválasztom tőle, köszi #4.

Szóval a további kommentelőnek üzenem: ne azon akadjatok ki, hogy elbénáztam,hanem segítsetek!!!köszi

15/L

2017. nov. 28. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,itt senki nem volt bunkó veled.Teljesen jogosan akadunk ki az ilyen "elbénázós" gazdikon.Amikor az ember állatot tart,előre utána kell járni a dolgoknak.Megkaptad a segítsêget,keress új otthont a nyusziknak.A 0 hozzáértésed miatt el fognak pusztulni a kisnyuszik ha nem keresel nekik új helyet.Millió fontos dolog van amire figyelni kell,amiket be kell tartani.15 éves vagy,de gondolom szülővel élsz,őt nem foglalkoztatja a manőverezés következménye?
2017. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ezek nem törpenyulak. ezek vágó hibridek. Sokkal többet bírnak el, mint a törpe társaik, és szerintem nem fognak elpusztulni a fiókák. És az, hogy a hozzáértésem a tenyésztéshez 0, az biztos, de már 10 éve,tartok nyulakat, és szerintem ezzel is meg fogok tudni birkózni. Se a fiút, se az anyanyuszit nem adom el, mert levágnák. Neked lenne szíved eladnod őket, azok után, hogy teljesen hozzád nőttek? A nőstény elalszik az ölemben, mindig odajön hozzám, hogy simizzem.... a fiú egy kicsit visszahúzódóbb, de azért, mert ő idősebb korban került hozzám. Nekik a testvéreiket levágják, és nem lenne szívem őket eladni, tudva, hogy levágják. És úgy néz ki, hogy vannak érdeklődők a kicsikre, és nem vágás szempontjából. És az ivartalanítástól is tartok egy kicsit, mert mostanában sok helyen azt hallom/olvasom, hogy egyre több nyuszi pusztul el az ivartalanításba (nem tudom, hogy ebből mennyi igaz, szimplán egy aggódom). De most mindenképp elfogjuk vinni a fiút ivartalanítani, és utána majd a lányt is.

de még mindig nem kaptam semmi használható választ :(

2017. nov. 29. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Fiókák?
2017. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Az írásaidból nem derül ki hogy 10 éve vannak nyulaid.Sajnálom ha nincs annyi eszed hogy komolyan vedd a válaszokat és használd.Ha nem értesz a tenyésztéshez honnan veszed hogy a picik nem fognak elpusztulni.Attól hogy nem törpenyulak még nem bírnak ki bármit.Pl tudod hogy mennyi ideig tilos a fészekhez ês a picikhez nyúlni??Te 15 éves buta csitri ne minket oltogass hanem kapj észbe.
2017. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megkönnyítenéd a helyzetemet, hogyha leírod, hogy mennyi ideig nem lehet a kicsikhez nyúlni. Rengeteget olvasok, hogy mit hogyan. Lehet, hogy az egészet el fogom rontani, de meg kell próbálnom, mert nem szeretném eladni őket.Szerinted/szerintetek az megoldás lenne, hogy amíg vemhes, és amíg a kicsik leválasztós korba nem kerülnek, addig visszavinném az anyát oda, ahonnan jött? Nem tudom, hogy jó ötlet-e. Van-e egyáltalán ennek értelme?
2017. dec. 3. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!