Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A padláson, a gipszkartonban,...

A padláson, a gipszkartonban, vagy az álmennyezet felett délutánonként kapirgászik valami. Éjjel csend van, semmi nyom nincs fent a padláson. A teraszon egér-patkányriasztó működik, erre utaló nyomok sincsenek sehol. Ki lehet a vendégem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 17:16
 1/4 anonim válasza:
Nekünk is volt ilyen régen, minden éjszaka hallottunk kaparászást a padláson. Elhelyeztünk egy kamerát, és egy szelet felvágottat eléraktunk. Utána figyeltük, mikor tűnik el. Miután ez megtörtént, visszanéztük a felvételt, és egy fehér kisegér volt a "tettes". Viszont olyan hangja volt éjszakánként, hogy biztos voltam benne, hogy nyest, vagy patkány van a tetőtérben. Egy idő után megszűnt magától, valószínűleg a szomszédasszony helyezhetett el mérget a saját padlásán (sorházban laktam akkor,hiába volt elválasztva a 2 padlás, egy egér számára átjárható volt)
2017. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy darazsak? Esetleg hangyák. Nálunk ők szoktak szöszmötölni a padláson.
2017. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is éjjel és inkább délután valami járkál , hallani , hogy futkos a gipszkartonon, de ilyen egybefüggő szaladás(nem ugrálás)de nem tudom , hogy hogy mert gerendák vannak és a gerenda szorosan kapcsolódik a gipszkartonhoz...
2017. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"A teraszon egér-patkányriasztó működik, erre utaló nyomok sincsenek sehol."


Eloszor is mi ez az egèr-patkànyriaszto?


Màsodszor mire utalo nyomok nincsenek?


Sajàt pèlda, hogy nàlunk is volt ilyen kapirgàlàs! Rendszertelenul azaz hol èjjel, hol nap kozben, hol dèlutàn, vàltozo volt. Jott csinàlta a dolgàt 5-10 percig vagy 1 oràig utànna ment, majd ismèt jott.

Ragaszto, mèreg minden elkèpzelheto irto ès riaszto hiàbavalo volt.

Soha semmit nem làttunk, a mèreg nem fogyott, a ragaszto ugyanugy maradt.

Egy valamit viszont eszrevettem mèghozzà urulèket, akkor nem tudtam mi lehet de kèsobb rà kellett jojjek, hogy mi az.

Akkor jottem rà erre, amikor lett macskànk. Mint kiderult patkàny volt.

Azaz patkànyurulèk volt ès a patkàny mocorgott fennt. Jo darabig hozta nekunk a macska a leteritett patkànyokat. Mostanàban màr csakritkàn. Mocorgàs nincs màr a padlàson!

Hozzàteszem rendezett hàzban lakunk! Semmifèle àllatot nem tartunk ebbol kifolyolag takarmànyunk sincs. Valoszinuleg talàlt magànak egy csendes szàraz helyet, ahol zavartalanul elvan.VAn a kornyèken 1-2 olyanhàz ahol nem laknak ès olyan hely, ahol àllatokat tartanak. Valoszinu onnan johettek. Gondolom èn!

Szoval mit mondjak nèzz korul hàtha làtsz valami jelet, amit ènis!

2017. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!