Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harapós hörcsög? Hiába szelídí...

Harapós hörcsög? Hiába szelídítem?

Figyelt kérdés

Van két szíriai aranyhörcsögöm, kislányok, 6-7 hetesek lehetnek. (Külön vannak tartva.)

Az egyikőjük félénk és elfut, de ha kívánja elfogadja kézből a nasit. Rajta látom a változást napról napra, hogy szelídebb (talán).

A másik eleve szelídebbnek tűnik, érdeklődik, szaglászik és mindig elfogadja kézből az ennivalót. De néha gondol egyet és amikor odajön megszagolni a kezem, megharap és elszalad. Pedig megmosom mielőtt benyúlok hozzá. Ez miért lehet? Annak ellenére, hogy gyakran kap finomságot és még érdeklődő is, miért harap meg?

Jó helyük van, 80*60*50 terrárium, van vizük, prémium eledelük, fogkoptatójuk, fa házikójuk, cső amiben elbújhatnak, hypno kerekük. Miben hibázok?



2017. dec. 21. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem hibázol semmiben. Nem minden hörit lehet nyúzni, sajnos nem mindegyik lesz szelíd. Vegyél fel vastagabb kesztyűt, etesd abban. Így idővel látni fogja, hogy a harapásra nem reagálsz sehogyan, talán leszokik róla. Semleges területen is harap? Ha nem, akkor a helyén azért harap, mert védi a területét.
2017. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úgy igazából nem harap, szóval nem fájdalmas csak kellemetlen és olyan hirtelen történik, hogy megijedek és elrántom a kezem. Ő meg attól ijed meg. De nem harap meg minden esetben, csak néha, de nem tudok rájönni az okára.

Szóval ez valamilyen jelzés lehet, de számomra nem logikus. :D

2017. dec. 21. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Nálam néha így jelzi a höri, hogy hagyjam békén. Van, amelyik antiszoc pocok. :/
2017. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is erre gyanakszom. Ég és föld a két höri. De ha ő nem akar barátkozni, akkor nincs mit tenni. :/
2017. dec. 22. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!