Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert nyalogatja a nyuszim...

Miert nyalogatja a nyuszim egy csaladtag borcipojet?

Figyelt kérdés
Pedig szokta latni az embert, de vele nem igy viselkedik
2018. jan. 19. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha SÖRcipő lenne azt is nyalogatná.
2018. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
sós!
2018. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

az utakat sózzák, a bőr felszívja a sós vizet.


kap nyalósót vagy ilyesmit?


kell neki.

2018. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előttem szólóra, a nyalósó nemhogy nem kell neki, hanem egyenesen káros!! Eszedbe se jusson adni neki.

A nyuszik mindent képesek nyalogatni, ami tetszik nekik. Nekem az asztal lábát, a szőnyeget, a kezemet, ruhámat, bármit nyalogatnak.

Viszont remélem, megvan minden oltása (RHD, RHD2 és Myxo), különben simán benyalhat egy RHD-t vagy RHD2-t, ha cipőt nyalogat

2018. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mennyi só van a tápban amit kap?



"Nátrium és klór. Hiányuk esetén termeléscsökkenés, a tenyészállatokban szaporodási zavarok és az anyanyulaknál a tejtermelés csökkenése léphet fel. Túladagolás hiányos ivóvízellátás, vagy nagy NaCl-tartalmú takarmányok (halliszt) etetése esetén fordulhat elő. Gazdasági takarmányok etetése mellet 0,5 % konyhasókiegészítés elegendő."

2018. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem kap. Kajakent zabot es arpat kap, a ketto egyutt kb ket kaveskanal.

December legelejen volt oltva. Inni csapvizet kap. Szena is mindig van elotte. Ezen kivul alkalmankent egy kis alma, uborka, paradicsom. Haziallatkent tartjuk.


Ezen kivul mikor lefekszik a kore, parszor megnyalja maga alatt, majd elalszik. Erre azt irtak, kalciumhiany jele lehet. Ez igaz?

2018. jan. 21. 16:10
 7/15 anonim ***** válasza:

A nyulaknak minimális kalciumra van szüksége. Ahogy táplálod, az teljesen rossz.

Gabonákat, magvakat a kukába, helyette Versele laga cuni complete táp naponta 2x fél-1 marékkal.

Mellette jó minőségű széna korlátlanul.

Nasinak kaphat fűszernövényeket, zöldeket.

Nagyon ritkán jutifalatnak kevéske zöldség.

2018. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, és mindig nyalogatják a fekhelyüket, amikor lefekszenek. Mert jól érzik magukat, és elégedettek.


És csak, hogy értsd, miért káros a nyalósó: A nyulak étrendje nagyon szegény kalciumban, ezért a szervezetük MINDEN kalciumot felszív, ami bekerül. Ha túl sok a kalciumbevitel pl nyalósó miatt, akkor nagy az esélye a vesekő kialakulásának.

Ne aggódj, nagyon nehéz egy nyuszinak kalciumhiányos állapotba kerülni.


Amit meg előttem írtak, szintén felejtsd el, ha kedvencként tartod a nyulat. Gondolom, akkor a te célod a hosszabb élettartam. Akkor pedig érdemes betartani az alapvető táplálási szabályokat, mert a nyuszik emésztőrendszere borzasztóan érzékeny.

Egy vágásra tartott állatnál kb tök mindegy, mit adsz neki, úgyis le lesz vágva fiatalon.

Ha azt szeretnéd, hogy sokáig a társad legyen, nézz utána jobban a táplálásnak, millió forrás van erre a neten, vannak Facebook csoportok, ahol hozzáértők is segítenek.

Jómagam is 10 éve tartok kedvencként nyulat, van tapasztalatom bőven.

2018. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Egy vágásra tartott állatnál kb tök mindegy, mit adsz neki, úgyis le lesz vágva fiatalon. "

A tenyészállatokat nem vágják le fiatalon.



"Ha túl sok a kalciumbevitel pl nyalósó miatt"

Hát ez megmutatja, hogy te egy igazi szakértő vagy.

Szerintem a nyalósó ugyanaz, mint a konyhasó : NaCl

A sónak nincs köze a kalciumhoz.



Én egyetemen 2 féléven keresztül tanultam takarmányozástant és nem említették a nyulak sóérzékenységét.

Viszont azt igen, hogy minden állatnak szüksége van sóra.

Amik tápot kapnak, abba bekeverik, amik szálasat azok nyalósót kapnak.

És ehhez biztosítani kell az ivóvíz állandó elérhetőségét.

2018. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
próbáltam utánakeresni, hogy mennyi a só a gyári versele tápban, mert biztos van, de nincs külön feltüntetve, csak úgy, hogy "minerals"...
2018. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!