Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi ivartalanítása?

Törpenyuszi ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Érdemes ivartalanítani őket ha "csak" házikedvencek? Mennyibe kerül az ivartalanítás?
2018. febr. 16. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Igen, mindenképp érdemes, a nőstényt pedig szinte "kötelező", mivel sok későbbi betegséget meg lehet előzni vele. De a bakoknak is ajánlott. Nyugodtabb, kezelhetőbb lesz a nyuszi, könnyebben megy a szobatisztaság, stb. Illetve ajánlott párban tartani őket, és akkor ugye nem rakhatsz össze ivaros állatokat.

Ára változó, szerintem 10-20 ezer között van.

Fontos, hogy nézz utána, hol van a közéletekben nyúlhoz értő állatorvos, ahhoz vidd, mert nagyon érzékeny állatok, oda kell figyelni rájuk.

2018. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2018. febr. 16. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló minden lényegesebb infót leírt, én csak megosztom a tapasztalatomat, és biztatlak, hogy minél hamarabb végeztesd el a műtétet!

Az egyik nyuszimat (nőstény) most tavasszal akartuk ivartalaníttatni, mivel kinti és ne fázzon a hasa hidegben. Csak 10 hónapos volt, mikor méhgyulladása lett karácsony előtt. Nem értem, hogyan, de most már tudom, hogy sajnos nagyon fiatalon is bajuk lehet. Természetesen amint lehetett, műtötték, most már minden rendben van. De tényleg, amint lehet, vidd el ivartalanítani, nehogy te is így járj. Bár nem tudom, a te nyuszid milyen nemű, de a bakoknál is előfordulhat valami probléma fiatalon. Inkább előzd meg!

2018. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 nyuszim van mind ivartalan a ahova mi vittük őket ott a nőstény 16 ezer Ft volt még 1 2 ezer Ft a kezelések a fiúk pedig 8 ezer plusz a kezelés 1 2 ezer és a nyuszit nem lehet egyedül tartani szóval kell ivartalanítani és tovább is fognak sokkal élni
2018. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként még nincs nyuszim, csak gondolkozok rajta és szeretnék tájékozódni előtte. :)
2018. febr. 16. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
majd kettőt vegyél 4 éve tartok törpenyuszikat bármi kérdésed van irj rám priviben válaszolok.3 nyuszim van most is :D
2018. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!