Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a nyuszim mostanában ha...

Ha a nyuszim mostanában ha lefekszek vagy leguggolok akkor körbeugrál, azt jelenti, hogy örül nekem?

Figyelt kérdés

Mostanában lszrevettem, hogy mintha közvetlenebb lenne. Mikor bemegyek gozzá a ketrecbe tetszik neki, hogy a hosszú hajam lóg. Szaglássza, feláll kétlábra és nézegeti a hajam. Vagy átbújik közte. Aztán erre úgy be tud indulni, hogy a végén rohangál körülöttem, meg át a hajamon. Ez boldogság jele ugye? Mm én így értelmezem.

Aztán van, hogy mikor ki van engedve az udvarra jön utánam, de csak egy kicsit. Aztán mikor megállok és leguggolok, akkor körbe-körbe ugrál. Nem eszeveszetten, csak olyan kis békésen. Aztán mikor megunja arrébb megy. Ez is pozitív feedback lenne?

Lány nyusziról van szó, 8 hónapos



2018. márc. 30. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen :) szokott nyalogatni, vagy nagyon finoman, fájdalom nélkül harapdálni?
2018. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még azt nem tapasztaltam, mert elég bizalmatlan, de türelmes vagyok vele. :)
2018. márc. 30. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Mivel nincs társa, szerencsétlen kénytelen téged szeretni.. de sosem lesz olyan bodlog egy emberrel, mitn egy másik ynuszival.

Mikor fogja már fel a amygar nép, hogy a nyúl társas állat? Miért nem lehet Mo.-n is beleírni az állatévdelmi törvénybe, hogy a nyulat, malacot stb. kizárólag fajtárssal lehet tartani? A jobb országokban már megtörtént..

2018. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2.igaza van.A nyuszi társas állat egyedül nem érzi jol magát
2018. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azta... mondjuk én inkább azokat szidnám, akik nem természetük szerint tartják az állatot eg. lakásban. Na ilyenkor gondolok arra, hogy ez a valódi példája az emberi önzőségnek. És senki ne mondja, hogy az állata boldog a lakásban. Boldog, éppen annyira, mint az én nyuszim egyedül..mert nincs más választása.

Amúgy sajnos úgy alakult, hogy ezt az első évét így kellett kihúznia, de komoly lelki törést nem okozott nála, hiszen kint van tartva, és társnak egyenlőre ott van neki két kutya, akik kölykükként szeretik. Azonban így hogy jön a jóidő, a mellettünk lévő telket meg dogjul csinálni állat biztosra, és jönnek majd a társak egy hónapon belül. Biztos, hogy hamarosan jobb élete lesz, mint itt bármelyik okoskodó "állattartónak".

2018. márc. 31. 01:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Azokat is szídom, akik bezárják egy 100 vagy mondjuk 140 centis ketrecbe (még ha kettőt) is. Ugyanúgy kínzás egy nyúlnak (akkor is, ha kiengedik mondjuk napi 6 órát) mint az egyedül tartás. A kutya sem társ neki, könyörgöm. Tökmindegy, milyen lény van meleltte akár napi 24 órában, ha nem azonos fajú. A nyúl kizárólag egy másik nyúllal tud kommunikálni, ami nekik nagyon fontos, letisztogatni egymás fülét, szemét, stb. és dobbantva jeelzi a másiknak, vigyázni rá álmában (a társas nyulak sokkal mélyebben alszanak és felváltva!) stb.

Az a baj, hogy a magyarok nem néznek utána semminek és nincs kitartásuk (tisztelet a kivételnek). Összerakják a 2 nyulat, hogy társítsák, aztán elkezdenek verekedni és szétszedik őket, azt mondfják, ez nem megy.. és akkor maradnak egyedül. Jobb esetben 1-2 hétig elnézik, ahogy kergetőznek és erekednek,d e ha 1-2 hét alatt sem lesz jobb, mint lemondanak róla.. ebből látszik, hogy tökre nicsnenek tisztában anyulak viselkedésével. Meg a másik nagy hiba, hogy elkezdik fokozatosan összeszoktatni őket.. -.-

Amúgy nekem 4 nyulam van 35 négyzetméteren. A föld alá lesátunk dróthálót, hogy kiásni ne tudják amgukat és a vadálaltok se tudjanak beásni, emg a fal is végig erős drtóháló,l (nem gagyi csirkeháló -ez is nagy hiba a nyulasoknál) és rendes tető, hogy ne ázzanak el, ha esik. Van persze kibélelt házikójuk meg mindenféle.

Fotót feltölteni sajnos nem tudok,d e ilyesmi.

[link]

2018. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na igenigen. Nálunk is hamarosan valami hasonló helyzet fog beállni. Én is sajnálom szegénykét minden áldott nap és én is nagy hirdetője vagyok, hogy egyedül nem tartunk állatot, legyen az akár kutya. De most így alakult és szerintem nem kell rögtön általánosítani vagy ismeretlenül valakit lecseszni, ez is egy MAGYAR szokás. Egyébként meg minden segítséget szívesen fogadok. :)
2018. márc. 31. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tökre örülök, hogy van még olyan, aki tényle figyelembe veszi az állatok igényeit és örülök, hogy ilyen szuper helye lesz a nyuszidnak és lesznek társai.

Csak kár, hogy kevés az ilyen ember Mo.-n Azért teszem hozzá, hogy Magyarországon, mert tényleg nálukn katasztrófa az állattartás.. persze még sok más rosázgban is, de egy halom másik roszágban mégis sikerül normális tartania az állatokat az embereknek..

2018. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!