Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vadulhatott meg ennyire?

Mitől vadulhatott meg ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos törpesünim. Eddig nagyon szelíd volt, most hozzáérni nem tudok mert, rögtön fújtat és gömbölyödik. Egyszerűen borzalmas vad lett. Mi történt vele?

Hogy lehetne a régi?


2010. jún. 13. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert már megnőtt az öztöeik kifejlődtek jobban. Ez olyan mint a kiskamaszkor.
2010. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ei(előző i'ro): Most olvastam és az lehet egy kissebb sokk megiett tőled vagy rossz helyen simogattad és azzal olyan ösztönöket keltettél benne hogy megilyedt. De még annyi hogy az állatokra is kihat az időváltozás nem csak az idős emberekre. Meg a meleg is.
2010. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet amiatt csinálta, mert "felizgult"? Most nézem, hogy kint van a .....
2010. jún. 13. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi izgalom. Ennek sok oka lehet, bár ehhez azt is tudni kéne, hogy ivarérett-e már a süni. Nekem csíkos mókusom van és ő az ivarzási idszakban teljesen meg van kergülve (harapni akkor se harap), holott teljesen szelíd

fütty szóra jön az ajtóhoz, lehet simogatni, kézből etetni..stb. Nálam (és általában másoknál is) a kevesebb zaklatás válik be, de ugyanakkor a barátságos közeledést se kell hanyagolni. Légy nugodt, úgy foglalkozz a sünivel, érj hozzá óvatosan, bármit is tesz. Beszélj hozzá, halk nyugtató hanghordozással. Érteni nem fogja, de a hangsúlyból érzékelni fogja, hogy nem a rossz szándék vezérel. Ez nem csak 1-2 nap, hosszabb, de minél előbbre haladsz, annál kevesebbet kell tenned a jó viszony visszaállítása érdekében. Próbáld kedvenc csemegéjével kézből kínálni. Kb. ennyi amit most tehetsz.

2010. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!