Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kígyóeleségnek szánt patkány...

Kígyóeleségnek szánt patkány megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy patkány de kiváncsi vagyok úgyis szerezhetek hogy boltból meveszem a kigyoeleségnek szánt patkányt és azt kezdema tartani.vagy esetleg ez rossz ötlet?
2018. máj. 9. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Azok nincsenek kézhez szoktatva, könnyen megharaphat, meg nem tudom, hogy mennyire van rájuk figyelve táplálkozásnál, illetve lehet, hogy rossz az alom és azért rakják be annak. Nagyon nem tudom, de szerintem ezek fent állhatnak lehetőségképpen. De állatkereskedésből akárhogy veszed, sajnos a legtöbb helyen genetikailag eléggé rosszak a patik, sok betegségük van. :(
2018. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy patkányom, amit kígyókajának vettem fiatalon, választási korában ("pattogós patkány"), de olyan szép volt, kék-fehér mintás csuklyás pati, hogy sajnáltam odaadni. Megtartottam, és majdnem 2 évig megvolt, és teljesen meg is szelidült, ki lehetett venni kézben a ketrecből. Ha a házikójában aludt, és cuppogtam neki, szaladt a rácshoz. Dezső volt a neve, nagyon kedves állat volt. Magától pusztult el, és el lett temetve. Lehet, hogy egyedi eset, de velem megtörtént.
2018. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van kígyóeleség patkányom, nem harap, bár nem örül ha kézbe veszem, inkább mászkálna de "rehabilitálható", volt olyan szintén kígyókajának indult patkányom akit a gazdi teljesen kézhez szoktatott, odament hozzád, bemászott a kezedbe, nagyon barátságos volt de mivel a kajapatkány genetikája nem túl jó másfél évesen elvitte egy májelégtelenség. A mostani szintén másfél éves és lekopogom de még nincs baja. Ja és volt egy kígyós ismerőstől, 4 hetes korától nálam volt, 3.5 évesen halt meg ami azért szép kor patkánynál bár róla legalább annyi biztos volt hogy a szülők nem családtagok, sajnos a boltinál ez se biztos.
2018. máj. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!