Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögök hogy bírják a 27...

Hörcsögök hogy bírják a 27 fok körüli hőmérsékletet? (szobában, nem közvetlen napfényben)

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Te vagy a tengerimalacos, ugye? Esetleg hüllőben nem gondolkozol? Nekik jobb lenne ez a hőmérséklet.
2018. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok :( Évek óta úgy szeretnék tartani háziállatot, de eddig a kollégiumban nem lehetett, most a munkahelyi szállón végre engednék, de sajnos a lehetőségek kicsit korlátozottak. Hüllőket nem szeretem, elsősorban vagy rágcsálót, vagy madarat szeretnék.
2018. máj. 31. 13:50
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Hát... Nem a legjobb. Néha náluk is ilyen az idő a szobában, pedig le van húzva a redőny. Be szoktam tenni a csincsillahomokot a hűtőbe egy pár percre, így kellemes hűvösre hűl. Utána abban alszanak. Szoktam betenni nekik köveket és kerámia felszereléseket, ezek nem melegszenek olyan gyorsan. A vizet naponta többször cserélem.
2018. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

A madarak általában jobban bírják a meleget, persze nem mind. Sok papagáj meleg helyről származik, és ehhez vannak szokva. Sokkal jobban kötődnek az emberhez mint egy rágcsáló, és okosabbak is. Viszont akkor érdemes papagájt tartani, ha meg tudod oldani, hogy ketten legyenek (ez a tengerimalacra is igaz), és ki tudod engedni biztonságos helyen repülni. Sok előnye van a madaraknak a rágcsálókkal szemben (nem büdösek, könnyebb tisztán tartani, intelligensebbek), de hátrányok is (nagyobb mozgásigény, zajosabbak, nagyon figyelni kell a kiengedésüknél, hogy semmi ne maradjon nyitva).

Haa szereted a patkányokat, azt javaslom, gondold át. Nagyon intelligens rágcsálók, taníthatók (pl. Hogy hívásra visszajöjjenek), nem olyan érzékenyek mint egy tengerimalac, nem annyira zajosak mint egy madár. Akkor is képesek kötődni az emberhez, ha többen vannak (belőlük is minimum 2 kell). Függőleges, emeletes ketrecben érzik jól magukat, ami nem foglal el akkora területet. A takarítás sem vészes, mivel wc-re szoktathatók. Sok patkányt kígyóeleségnek szánnak, szóval még jó érzés is, ha megmentesz egyet. De persze vásárolhatsz fiatal, kézhez szokottat is, vagy akár mindkettőt.

2018. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát attól függ... nekem ablaknál vannak, délelőtt durván odasüt a nap, úgyhogy redőny lehúz, félárnyékot csinálok nekik. + hűtöm őket a terráium felső rácsára tett jégakkuval, vagy bármi hasonló alkalmatossággal, de nem tesz nekik jót semmiképp. Ha egész nap annyi van, azt nem nagyon fogják bírni, nálunk csak a délelőtt a kritikus.
2018. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Punisher 62 ***** válasza:
27%

A sziriai aranyhörcsög bírja,de sárgarépa alma,hasonló nedvességtartalmu zöldségféle,gyömölcs mindenképpen legyen nekik. Vizet nem szabad nekik adni!

Gyorsan szaporodik,ezzel számolnod kell!

(Nekem is volt.)

2018. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Friss vízre minden állatnak szüksége van. A hörcsög csak akkor szaporodik gyorsan, ha ellentétes neműeket tartasz mindig együtt, de gondolom már elég sokszor hallottad a szaporítás hátrányait, és nem lennél ilyen felelőtlen. A hörcsög egyébként sem társas állat, a természetben is egyedül él.


Remélem, bárki aki állatot vesz magához hitelesebb helyekről is tájékozódik előtte, mint az itteni válaszok.

2018. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Punisher 62 ***** válasza:
43%

Ismétlem, a szíriai aranyhörcsögnek nem kell vizet adni

okoska! Amit már korábban leírtam,az kell neki.

Nekem is volt évekig,és túlszaporodtak,azért kellett

elajándékoznom. Akkor hogy voltak képesek még szaporodni

is!

2018. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

27 fok nem ritka a lakásban nyáron. A höri elég jól bírja, hiszen sivatagi állat. Ha nagyon melege van, kijön a fészekből és a hátára fekszik, úgy hűti a pocakját. Vizet nem igényel, ha mindig van nála bent alma vagy hasonló, de semmi baja sem lesz a víztől, ha mégis kap. Ha szeretnél vizet adni neki, csak rágcsáló itatóból (csőrös flakon egy kis fém rudacskával a végén, amit egy golyócska zár el).

Az én első állatkám is hörcsög volt, azóta is szeretem őket, most is van egy. 30 fok körül kezd "szenvedni" a melegtől, de amit te is kibírsz, azt neki is muszáj! Csak ne legyen ablaknál!

2018. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Punisher 62 ***** válasza:

Mikor én vettem őket,vettem hozzá szakkönyvet is.És onnan tudtam,hogy nem kell neki víz,csak lédús gyümölcs.

( Még nem volt internet sehol)

2018. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!