Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Daganata van a törpehörcsögömn...

Daganata van a törpehörcsögömnek, de már nagyon idős. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Lassan betölti a 3. életévét és elkezdett kifele nőni egy daganat a hasán. Nem akarom hogy szenvedjen de nem látszik rajta hogy különösebben zavarná. Eszik mindenfélét, iszik is rendesen, takarítom a lakhelyét hetente kétszer. A daganat egyre csak nő. Mit tegyek? Anyukám azt mondta ha állatorvoshoz vinném akkor valószínüleg elaltatnák. Ezt kéne tennem? Már nagyon idős és nem fog sokáig élni, de nem akarom hogy szenvedjen.

2018. jún. 16. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Hidd el, sokkal jobb lesz neki ha elaltatják. Semmit nem fog érezni és nyugalomban fog elmenni. Ha hagyod szenvedni az sokkal rosszabb mindenkinek. Erősnek kell lenni, ez egy nagy felelősséget megkövetelő döntés, de gondolj bele az ő helyzetébe.
2018. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Szenvedni ne hagyd semmiképp!

Az én hörim augusztusban lesz 3 éves, pár hete műtöttek le a füléről egy daganatot (mondjuk az szerencsére felszíni volt)! Én is attól féltem, hogy elaltatják, de 15 perc alatt azonnal megműtötték, jól bírta az altatást is, és azóta is jól van:)

2018. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Áltatorvoshoz elvinném egy cipősdobozban, hogy vágja ki a daganatott belőle.
2018. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és normális válaszokat! Ment mindenkinek a zöld hüvelykujj.


Hétfőn elmegyek vele a dokihoz és megkérdezem hogy mi a teendő. Szenvedni semmiképp nem hagyom.

2018. jún. 16. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

A hörcsögöt tilos heti 2x takarítani. Bőven elég pár naponta kivenni a pisis almot. Az egész helyet pedig 3-6 havonta elég takarítani. Ekkor is csak az alom egyik felét szabad kivenni, és annak a helyére új almot tenni. Így nem vésznek el a szagnyomai, és kevésbé lesz stresszes.


Az én hörcsögömnek kb 2 évesen lett daganata. Szegeden Dr. Farkas Patrícia műtötte le. Antibiotikummal és fájdalomcsillapítóval 8.000 Ft volt összesen. Sajnos 3 évesen szintén kiújult. Ekkor a doki már nem javasolta a műtétet, mert félő volt, hogy nem éli túl az altatást. VETRI DMG-t kapott, ez lassította a daganat növekedését. Úgy voltam vele, amíg együtt tud élni a daganattal, és nem korlátozza a mozgásban, nem altatom el. Végül magától aludt el.


Mindenképpen egzós dokihoz kell vinni a hörit, mert a "sima kutyás-macskás" dokik NEM értenek hozzájuk. Kérd ki a doki véleményét, de te dönts. Ha azt látod, hogy szenved, altasd el. Ha még aktív, egyelőre várj.

2018. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
2018. jún. 16. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Milyen dokihoz viszed? Sima kutyás-macskás nem ért hozzá.
2018. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosak vagytok abba, hogy a hörinek daganata van? Természetesen ha esetleg az van akkor semmiképpen ne hagyd szenvedni de gondolom ez nem is kell mondani :)! A legjobb ha elviszed KISÁLLAT orvoshoz semmiképpen nem macskás-kutyás orvoshoz mert az nem fog sokat segíteni :D!
2018. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Utolsónak igaza van. A dudor lehet tályog vagy ciszta is, ami fél perc alatt eltávolítható műtéti beavatkozás nélkül. Úgyhogy ne temesd előre a hörit. :)
2018. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!