Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sokat iszik és nagyon sokat...

Sokat iszik és nagyon sokat pisil a nyuszi. Gond lehet?

Figyelt kérdés
Mióta meleg van azóta keződött ez, hogy sokat, legalabbis többet iszik, mint eddig. Olyan 2-3 decit egy nap. Ami aggasztóbb, hogy rengeteget pisil, hatalmas tócsákat (egy nap 4-5 nagy tócsát is akár) és nem csak a wc-be, hanem össze-vissza a ketrecbe. Havonta 1x-2x mindig csinált ilyet, de ezt leszamitva szobatiszta volt. Most viszont minden nap. Ha kiengedem a ketrecből visszamegy ha pisilnie kell, csak oda végzi a dolgát. 2 éves, ivaros, bak nyuszi. Szeretném ivartalanittatni, de hallottam, hogy a nyusziknal veszélyes az alatas ezért eddig nem mertem, ez más téma. Most a kerdesemre szeretnék választ kapni. Mas 'tunet' nincsen (lekopogom). Illetve annyi még, hogy most költöztünk. Nem tudom ez kozrejatszhat-e ebben.
2018. júl. 23. 05:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz, lehet, hogy hólyaggyulladása van.
2018. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést, hogy ha valaki hasonlót tapasztal akkor vigye el dokihoz a nyusziját, egy vizsgálat nem árthat, de jobb félni, megijedni.

Elvittem dokihoz, ahol azt mondták, hogy ez normális. Csak aztán abban a dokiban más ügyben is csalódtam, így váltottunk.

Közben tályogos lett a nyuszim, az új doki azt kezelte, illetve a fogaival is voltak problémák és a műtétek/kezelések alatt derült ki, hogy vesebeteg:( Attól pisilt ennyire sokat. A végén már a leírtnál is többet. A pisiben ült állandóan, kapott rengeteg kezelést, volt sokat kórhazban, mindent megtettünk érte, de már nem lehetett rajza segíteni:(

Bármilyen aprósagot is észleltek vigyétek el hozzáértő dokihoz a kisállatotokat és a fél éves kontroll is nagyon fontos!

Ha akkor vesznek tőle vért, amikor először elvittem ezzel a problémával és kiderül, kezelték volna akkor talán még hosszú évekig kordában lehetett volna tartani és teljes életet élhetett volna ezidő alatt. De már késő volt

2019. márc. 25. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!