Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kerti, illetve szobanöv...

Milyen kerti, illetve szobanövények vannak, amik NEM mérgezőek/veszélyesek a törpenyuszikra és tengerimalacokra, tehát nem baj ha nap, mint nap a közelükben vannak és rágcsálják?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha benne van a pakliban, hogy napi szinten rágcsálják, akkor inkább mondj le a szobanövényről, mert nem fog sokáig élni.
2018. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan szobanövényre gondoltam, csak rosszul írtam. Pontosabban inkább szobában is termeszthető növény. Pl. fű, bazsalikom, egyéb fűszernövények, amiket lehet lakásban termeszteni, és a nyuszit, tengerimalacot biztonságosan ki lehet hozzá engedni legelni. Tehát direkt az lenne a cél, hogy rágcsálhassa. :)
2018. okt. 2. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
hát a legtöbb emberek számára fogyasztható gyógynövényt szereti, de azért nézz utána, hogy eheti e. Szerintem max nagy mennyiségben lenne belőle probléma. [link]
2018. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fű, de az nem hiszem, hogy jól nőne a lakásban (nekem sosem sikerült, max.ha van erkélyed, ahová ki tudod rakni), amik nekem eddig egész jól megnőttek nagy cserépben: Búzafű(takarmánybúza elvetve, lényegében bárhol kinő egy hét alatt kb), metélőpetrezselyem, kapor, zeller és répa is hozott néhány levelet, amit végül is oda tudtam adni, de nem nőtt nagyra, egy idő után elsorvadt.

A cserepes fűszernövények is jók, csak utána kell nézni, miket ehet a nyúl.

De azt vedd figyelembe, hogy fűszernövényeket csak bizonyos mennyiségben kaphatnak általában.

2018. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!