Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hol szerzitek be a szüksége...

Ti hol szerzitek be a szükséges dolgokat egy hörcsöghöz?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögöm lesz és nem tudom hol vásároljak be hozzá. Én ketrec/terrárium helyett egy átlátszó Ikeás dobozt gondoltam használni (az Auróra tenyeszet ajánlása miatt).

De ezenkívül minden dolog kellene. Persze vannak elképzeléseim, hogy milyen tipusú targyakat szeretnék, de nem tudom hogy hol szerezzem be őket. Kecskeméti vagyok, ezért vagy közelben lévő boltokat vagy internetes oldalakat ajánljatok légyszives.

(Eleségek és hasznalati tárgyak egyaránt kellenének).



2018. okt. 26. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
A ketrecet gondold át. Jobb a ketrec, mint a doboz, mivel a rácsok közti réseken tud szellőzni, a doboz, terrárium meg csak felülről.
2018. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Szintén dzsungit tartunk. :)

Honnan lesz a höri? A ketrecbe való dolgokat be lehet pl. a Fressnapf-ban is szerezni, viszont a Trixie márkájuakat érdemes elkerülni. Balesetveszélyesen vannak összerakva (kiálló szögek pl.) és a méretük nem felel meg még a dzsungiknak sem (háznak kicsit például a bejárata, 4,5 cm átmérő kellene - bármit is veszel neki vagy készítesz, ennél ne nagyon legyen kisebb).

Házként érdemes venni az élelmiszerboltban kókuszdiót, otthon pedig levágni nagyjából a negyedénél. Így lesz egy kellemes méretű kókuszházad.

Futókerékből érdemes egy fából készített csenges forgásút venni, mert éjszaka szoktak benne teperni, ha a szobádban lesz, nem mindegy, tudsz-e aludni, miközben ő sportol. :)

Egyébként pedig horcsoginfo.pe.hu. :)

2018. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló az a félelmem van a ketrecekkel kapcsolatban, hogy a höri mikozbe maszik fol beakad a laba es esetleg eltorik, ha a tetejerol leesik sulyos seruleseket szerezhet, ha esetleg a rácsot ragja az eleg hangos lehet. De elsonek en is ketrecet szerettem volna,hisz ahhoz sokkal tobb kiegeszito van, csak sok rosszat talaltam rola a neten.
2018. okt. 26. 19:33
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A terra jobban bevált nálunk. Megfelelő a szellőzés, több forgácsot tehetsz bele (amit nem tud kikaparni, nem rágja a rácsot, a rácson mászkálással nem sodorja veszélybe magát, nem huzatos és nincs aranyárban.


Én a német zooplusról és a rodipetről rendeltem. (Rodipet.de)


Minőségi, megfelelő méretű, természetes és nem veszélyes.

2018. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 valaszolo Köszi a tippeket. Egyébként házat lehet, hogy mi is tudunk csináltatni (az egyik ismerosunk asztalos). Én Trixie márkából csak a futókereket es az egyik 100ml-es önitatót néztem ki. Szerinted ezt is hanyagoljam?
2018. okt. 26. 19:51
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Az én dzsungimnak 3 tálkája van egy magos, egy zöldség/gyümölcs/fehérjés és egy vizes. Az önitatót nem nagyon tudta használni, a tálkából viszont szívesen iszik (#4)
2018. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Boltok közül a Fressnapfban a legnagyobb a választék, és jó minőségű dolgokat lehet beszerezni. De rengeteg állatos webshopot találsz, ahol ugyanazokat a dolgokat is megkapod, de sokszor olcsóbban jössz ki. Én jobban szeretek online vásárolni, mert megadják a pontos méreteket, és jobban tudok tervezni a ketrec méretéhez igazítva. Élőben viszont nem mindig tudom megítélni a méreteket, és előfordult már, hogy túl nagy házikót vettem. Általában online bizonyos összeg felett ingyenes a kiszállítás. Ilyenkor érdemes bevásárolni nagyobb adag almot és eleséget.
2018. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Az önitatóból a miénk is csak kelletlenül és ritkán iszik, a vizes tálkájából szeret inni.

Homokfürdőt mindenképpen tegyél be neki.

Tápból pedig kerüld a kis színes dolgokat tartalmazókat.

2018. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek kipróbáljam a Dream márkájú tápot?
2018. okt. 26. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

A Dream eleség a legjobb táp, mindenképpen próbáld ki. Az Auróra által adott táp egy rakás szar. Nálam évék óta vannak Trixie márkájú felszerelések. Egyikből sem áll ki Semmi, úgyhogy én cáfolom azt a választ, miszerint veszélyes. A petnet.hu oldalon a legolcsóbbak. Itt van pár hasznos link, hogy mi hol a legolcsóbb.


Fa házikók és mászókák:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mókuskerék:

Trixie fa (én azt ajánlom, hangtalan)

[link]

Trixie hypno (hangos lehet)

[link]


Csincsillahomok (bár ez hüllős, de ez megfelelő hörinek is):

7 kg-os [link]

25 kg-os

[link]


Moha (dekoráláshoz hasznos lehet):

[link]


Magkeverék:

[link]


Whimzee dog chew fogkoptató:

[link]


+ érdemes ezeket is beszerezni:

WC papír guriga/konyhai kéztörlő guriga, kókuszdióhéj, forgács/papíralom, kis edény a víznek

2018. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!