Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ahoz hogy tenyésztő legyek mi...

Ahoz hogy tenyésztő legyek mi szükséges?

Figyelt kérdés
8 éve tartok itthon hobbi szinten törpenyulakat és belegondoltam hogy én szeretnék ezzel foglalkozn.Kell hozzá valamilyen iskola?Vagy csak bele kell vágni?
2018. dec. 27. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell iskola.

Kell:

- elég szaktudás

- elég hely

- szakértő állatorvos

- felvevőpiac

- egyéni adószám

2018. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez annyira nem költséges folyamat?

(mármint a tenyésztővé válás,a papírok megszerzése)

2018. dec. 27. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon költséges, ha nincs biztos felvevőpiac. Ugyanis mindenfajta adókat és illetékeket akkor is fizetned kell, ha ráfizetéses a dolog. Emiatt arra készülj, hogy csak akkor éri meg biztosan, ha van belőle legalább havi 100 ezer Ft tiszta nyereséged.
2018. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De biztos vásárlókat nem lehet szerezni csak kisállatkereskedéseket nem?Mert magánszemélyek vesznek 5-10 évente (persze tudom hogy nem ezt csak példának irom) hiszen nem tart mindenki nyuszit és nem vesz rögtön egy másikat sem ha elpusztul.de vannak ezek a tenyésztők mint a wonder bunny és ők sincsenek leszerződve kereskedésekkel.Iga hogy az is csak egy kiseb "tanya" mert vagy 400 állandó nyuszkójuk van talán
2018. dec. 27. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha egyéni adószámod van, akkor csak a nyereség után kell adóznod (ami nem is biztos, hogy lesz:D)

U.i.: aki képes leadni az állatait kereskedésbe, az a szememben nem "tenyésztő", csak szaporító!

2018. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok hogy kereskedésbe nem szeretném!Itt a városban ahol lakom ellátogattam egy kereskedésbe és alom sem volt alattuk cserélve tiszta sz*r volt az egész állat szó szerint(nyulak,tengerimalacok).Ezért nem értem hogy biztos vevő alatt mire gondolnak?
2018. dec. 27. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Akinél 400 nyúl van, az nem tenyésztő, hanem szaporító. A tenyésztés igen költséges és veszteséges hobbi. És nyilván kenni-vágni kell a genetikát. Csak származási lappal rendelkező állatokkal szabad almot lehozni. De az sem mindegy, milyenekkel.
2018. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért 400 darbot nem szeretnék!

És azt is tudom hogy költséges hobbi vagy foglalkozás.

2018. dec. 27. 19:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha belépek a mnyoe-be (magyar nyúltenyésztők országos egyesülete) és hordom kiállításra a nyulakat akkor már tenyésztő is leszek?
2018. dec. 27. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!