Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi fogtúlnövés, mit tegyek?

Nyuszi fogtúlnövés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiskora óta fennáll nála ez a betegség. Rendszeresen kapott szénát és fát amivel koptathatta volna a fogát. Minden hónapban vágjuk az első négy fogát mivel az túlnő. Állatorvosunk nem tud mit csinálni vele. Az alomtársaival minden rendben van, csak vele fordult ez elő. Van valami ötletetek ezzel kapcsolatban? Ilyenkor mit kell tenni?

2019. jan. 2. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy jó orvost. Ahova jártok az nem jó mert tilos vágni a fogaikat. Csiszolni szokták.

Keress exotikus szakvégzettségű állatorvost és ő hozzá vidd el. Lehet ki kell neki húzni.

Ha elmondod hol laksz akkor tudok ajánlani megfelelő orvost.

2019. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackLove ***** válasza:
83%

Sok sok széna, ha egy fajtát nem eszik, akkor meg kell próbálni egy másikat, esetleg ha lehetőség van rá, otthon szárított széna. Ha nem eszi, tegyél tápot a széna közé.

Egyébként meg, ha ez nem jön be, akkor rendeszeres fogcsiszolás, amit természetesen egzós állatorvos végez.


Olyan is hallottam viszont, hogy kihúzzák a nyúl első fogait, ne aggódj, mivel azok nélkül is teljes életet tud élni. A hátsó fogaival majd rág. Annyi, hogy almát, répát kisebben kell adni neki.


+tanács: Ne itt kérdezgess a nyuszikról. Van egy erre létrehozott Facebook csoport, ahol minden kiírt kérdésedre választ kapsz, nem is egyet, tapasztalt tagoktól. A csoport neve: Törpenyuszisok

2019. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom csak csiszolni szabad a nyuszik fogát, vágni nem, és ha egyszer már megtörtént a csiszolás, rendszeresen csinálni kell. "Állatorvosunk nem tud mit csinálni vele." Én meg ezzel a ténnyel nem tudok mit kezdeni, Mi az, hogy nem tud mit csinálni vele? Orvos, az a dolga.

Exo-s doki egyébként? Mert ebből a kijelentésből én azt veszem le, hogy nem az. Mindenképp exotikus végzettséggel rendelkező dokival is nézessétek meg azt a fogat, ártani nem fogtok vele. Széna mindig legyen előtte, az koptat a legjobban.

2019. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Adácson lakunk, Vámosgyörkre szoktunk járni. Eddig mindig ő hozzá vittük az állatainkat. Amikor rá kérdeztünk annyit fűzött hozzá,hogy csípjük le a fogát. Ő nem foglalkozik ezzel. :/
2019. jan. 2. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne csípjétek le a fogát. Csiszolni kell. És ehhez egy megfelelő orvos aki gázzal altat.
2019. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!