KezdƑoldal » Állatok » KisemlƑsök » Macskara🐈 nyul🐇 vagy a vadaszg...

Macskara🐈 nyul🐇 vagy a vadaszgoreny hasonlit jobban termeszeteben?

Figyelt kérdés
Sajnos macskam meg nem lehet, csak ha elkoltozom. E ketto allat kozul melyiknek hasonlobb a termeszete egy macskaehoz? Melyiket lehet szeretgetni, dogonyozni. Ha mondjuk leulok, odafekszik mellem, ilyenek?
2019. jan. 30. 01:01
1 2
 11/13 anonim ***** vĂĄlasza:
93%

Egyik sem hasonlĂ­t a macskĂĄra, mivel a nyĂșl zsĂĄkmĂĄnyĂĄllat, a görĂ©ny pedig egy nagyon pörgƑs kis ragadozĂł. A hĂĄrom közĂŒl a macska tartĂĄsa a legegyszerƱbb, Ă©s ĂĄltalĂĄban a legolcsĂłbb is. A nyĂșlnak, görĂ©nynek az indulĂł költsĂ©ge sokkal magasabb, mivel mindkettƑnek nagy ketrecre Ă©s felszerelĂ©sre van szĂŒksĂ©ge. MindkettƑt egzotikus ĂĄllatorvoshoz kell vinni, mert egy ĂĄtlagos kisĂĄllat orvos nem ismeri jĂłl ezeket a fajokat, ezĂ©rt sokan nem vĂĄllaljĂĄk vagy fĂ©lrekezelik. MacskĂĄkkal szinte minden orvosnak van tapasztalata, Ă­gy kedvedre vĂĄlogathatsz közelsĂ©g Ă©s ĂĄr szerint.


A macska egĂ©sz nap szabadon lehet, mert ha megtanulja a szabĂĄlyokat, nem valĂłszĂ­nƱ, hogy komoly kĂĄrt okoz, vagy veszĂ©lybe sodorja magĂĄt. A nyuszik nehezen uralkodnak a rĂĄgĂĄsi kĂ©sztetĂ©sĂŒkön, ezĂ©rt könnyen kĂĄrt tesznek magukban, pl. vezetĂ©kek rĂĄgcsĂĄlĂĄsĂĄval, de sokszor a bĂștorokat fagy a falat is megrĂĄgcsĂĄljĂĄk. A görĂ©ny nagyon jĂĄtĂ©kos Ă©s nagy tapasztalat kell a nevelĂ©sĂ©hez, ezĂ©rt elƑlĂŒk is el kell zĂĄrni mindent, ami veszĂ©lyes lehet. RĂĄadĂĄsul a görĂ©nynek van egy jellegzetes szaga, ami sok embert zavar. HiĂĄba takarĂ­tod rendszeresen, a testszaga Ă©rezhetƑ. A nyĂșl pedig a szĂ©na miatt ĂĄllandĂł kosszal jĂĄr, Ă©s hiĂĄba porszĂ­vĂłzol minden nap, az egĂ©sz lakĂĄsban talĂĄlhatsz szĂ©nĂĄt Ă©s nyĂșlszƑrt. A szobatisztasĂĄg pedig inkĂĄbb a pisire vonatkozik, bogyĂłkat bĂĄrhol hagyhatnak maguk utĂĄn.


Szerintem vedd rĂĄ a szĂŒleidet, hogy megbĂ­zhatĂł helyeken nĂ©zzenek utĂĄna a nyĂșl Ă©s a görĂ©ny tartĂĄsĂĄnak, mert egyik sem az a ketrecben egyszerƱen tarthatĂł nyugodt kisĂĄllat, aminek sokan gondoljĂĄk. A nyĂșlmentĂ©s Ă©s a görĂ©nymentĂ©s honlapja elĂ©g rĂ©szletes Ă©s hiteles informĂĄciĂłkat ad.

2019. jan. 30. 10:30
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 12/13 anonim ***** vĂĄlasza:
Szerintem a nyĂșl
2019. jan. 30. 14:21
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 13/13 anonim vĂĄlasza:
Szerintem a felsoroltak közĂŒl egy se. Ha nem undorodsz a patkĂĄnyoktĂłl, akkor kĂ©t fiĂș patek lehet szĂĄmodra a megoldĂĄs. Nagyon bĂșjĂłsak(azĂ©rt kell 2 mert nagyon szociĂĄlisak). Nekem mĂĄr volt macskĂĄm, nyulam, patekom Ă©s bĂĄr görĂ©nyem nem volt, viszont ismerƑsömnek van. Sokat vigyĂĄzok rĂĄ, de ebbƑl nekem az jön le, hogy a görĂ©nyek inkĂĄbb jĂĄtszani szeretnek. Úgyhogy szerintem a patek lehet neked a nyerƑ🙂
2019. febr. 9. 22:31
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!