Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a törpenyuszimmal?

Mit csináljak a törpenyuszimmal?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb gondot jelent a szénavásárlás, mert már egyik fajtát sem eszi meg, azt sem amit korábban még megevett. Már az összes boltban, állatkereskedésben lévő szénafajtát megvettem, olcsót és drágát, de nem számít egyre kevesebbet eszik belőle. Mit lehetne tenni? Voltunk állatorvosnál, ő is azt mondta valahogy rá kell tukmálni a szénát, vagy fonnyasztott/szárított füvet, na ez sem nagyon csúszik neki. Mi lehetne még adni neki szénaként, vagy hol lehetne szénát beszerezni ami nem bolti? Budapesti vagyok, nem fogok tudni szénát kaszálni a mezőn.
2010. júl. 2. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
gyümölca, alma, répa? a tesómnak is van nyuszkója és vígan éldegél :-)
2010. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
az én nyulam pár hónapos korától él velünk csak az elején ette meg a szénát pár hónapot...azóta nem hajlandó.4 éves már és semmi baja.magot eszik,zöldséget meg kenyeret mert ha nem kap egy kicsit akkor beidegesedik:)
2010. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na jó de mindenhol azt hallani hogy a nyúl alapvető tápláléka a széna, szükséges az emésztéséhez.. vagy akkor ne aggódjak ha nem eszi?
2010. júl. 2. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám, az én nyuszim is nagyon rossz széna-evő. Gondolom ez azért van mert hozzá van szokva a finomságokhoz (táp, zöldségek, gyümik) és ezekhez a képest a széna nem annyira ízletes neki és ezért hanyagolja. Nálunk egyetlen egy fajta van amiből hajlandó valamennyit enni de közel nem annyit mint kéne. Azt is inkább csak behúzogatja a ketrecbe, összetapossa de keveset eszik belőle. Azt lehet csinálni hogy korlátozod a táp és és zöldfélék adását. Nálunk naponta kétszer kap tápot és zöldségeket amennyit egyszerre megeszik. Aztán csak széna van előtte és így van hogy ráfanyalodik. Én is budapesti vagyok és én sem tudom megoldani a kaszálást.:)
2010. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyuszi fő tápláléka a széna, úgyhogy semmiképp sem szabad annyiban hagyni, ha azt nem eszik. Kap mást is enni azon kívül? Ha igen, az lehet a baj, hogy nem eszi a szénát, hisz úgyis kap finomabbat. Amikor nálunk először fennállt ez a probléma, bevezettük a szénanapot, vagyis a nyuszi egy vagy két napig csak és kizárólag szénát és vizet kapott. Semmi nasi, semmi gyümölcs, csak és kizárólag széna. Éhen halni nem fog, hiszen számára ez a tökéletes eleség (előbb lesz baja attól, ha szénát nem eszik, mint attól, hogy csak azt). Egy állatorvos javaslatára azóta is heti egy ilyen napot tartunk, nálunk remekül bevált.
2010. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! Igazad van, én is próbálkoztam annak idején a szénanappal, de az én nyuszim olyan hisztit csap a kajáért mintha sose kapott volna még enni és azonnal éhen akar halni:) Ilyenkor lelkiismeret furdalásom lesz hogy éheztetem és adok neki egy kevés kaját. Pláne hogy az én nyulam képes akár egy napos éhségsztrájkba is lépni és tüntetőleg csak néhány szál szénát eszik meg és várja a kajáját.

Utolsó előtti válaszoló vagyok!

2010. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!