Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől könnyezett a nyulam szeme?

Mitől könnyezett a nyulam szeme?

Figyelt kérdés
Most nemrég értem haza, és láttam hogy a nyuszimnak a bal szeme sarkánál a szőre eléggé csapzott, eddig még soha nem volt ilyen, ezért meg is ijedtem. Megnéztem neki, már mosakodott is, így már szép a szőre. Én nem látom hogy nagyon könnyezne, de mivel még elég meleg van, sokat pihen, alszik is, és ilyenkor mikor alvás után kinyitja a szemét soha nem szokott teljesen száraz lenni neki. Nem könnyezik a szeme, reggel sem volt még semmi baja. Eszik szépen, szénázik is, most is evett nem rég és direkt figyeltem, nem láttam hogy furcsán rágna. Lehetséges hogy ez fogprobléma? Pedig szépen szénázik. Az elmúlt napokban a nagy melegre való tekintettel ventilátoroztunk, de ügyeltem rá hogy közvetlenül ne fújja rá a levegőt: Még erre tudok gondolni hogy esetleg ettől lehet. Az viszont furcsa hogy csak az egyik szeménél láttam ezt. Mikor mosakodott, kicsit a szemét is megdörzsölte és akkor kicsit piros lett körülötte a bőr, de ez mindig ilyen szokott lenni ha megdörzsöli és el is múlik. Most is elmúlt, már szép rózsaszín a szeme körül. Nála kicsit nehéz összehasonlítani a két szemét, mert ezen az oldalon ahol most csapzott volt a bundája, ott fehér a szőre, de a másiknál meg pont fekete és a szeme körül sem rózsaszín a bőr. Amúgy gyulladtnak sem látom a szemét. Szerintetek még várjak vele és figyelgessem, hogy újra csapzott lesz-e? Vagy kezeljem valamivel? Most szép a szeme, megint megnéztem, semmi különöset nem látok rajta, csak megijedtem mert ilyen még nem fordult elő. Ha begyullad vagy változik akkor gondolom orvos? Szerintetek mivel csak az egyik szeménél volt ez a probléma, lehet a foga miatt, vagy lehet a ventilátortól, esetleg huzattól? Bocsánat hogy ilyen hosszú bejegyzést írtam.

#fog #törpenyúl #könnyezés #nyúlbetegség #nyúl szembetegségek #nyúl szemgyulladás
2019. jún. 25. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy belement valami a szemébe ( széna darab, por, szőr), attól könnyezett. Egy-egy alkalom miatt felesleges aggódni. Figyeld, ha újra előjön, vagy állandósul, akkor nézesd meg orvossal.
2019. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!