Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csődörökön szükséges egészsé...

A csődörökön szükséges egészségügyi okból "könnyíteni"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szaporítás céljából le szoktak csapolni a díjnyertes csődörök spermáját és tudom, hogy erre van is egy külön mondjuk úgy eszköz. A kérdést azért tettem fel, mert tudom, hogy pl. kutyáknál (ahogy embereknél ) is nő a here/prosztata rák kockázata ha a fiú állat nem használja rendszeresen. A lovaknál is így van?

2019. nov. 18. 18:42
 1/6 anonim válasza:
81%
Nekünk állatorvos javasolta! Szóval érdemes. Persze van akinek nincs hozzá gyomra de szerintem nem kell nagy ügyet csinálni belőle, teljesen természetes dologról beszélünk.
2019. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. És külön eszközre szükség van hozzá vagy meg lehet oldani "hagyományos módon" is?
2019. nov. 18. 19:16
 3/6 anonim válasza:
52%
Én nem hallottam erről az eszközről amiről te beszélsz, sztem felesleges. Kézzel sokkal egyszerűbb, bár nem én szoktam csinálni mert férfi vagyok, feleségemre bízom.
2019. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem használod tenyésztésre, heréltesd ki, ennyire egyszerű, nem kell trükközgetni.
2019. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem fed én, akkor ki kell herélni. Amúgy állatorvossal kéne erről konzultálni. Régóta lovazok, de még sose hallottam olyanról, hogy valaki lecsapolja.

Amúgy a tenyészméneknél ezt úgy végzik, hogy összeszagoltatják falon keresztül a kancával, majd fantomra ugratják és műhüvelybe gyűjtik a spermát.

Nagyon remélem, hogy a 3as válaszolót nem vetted komolyan.

2019. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon kétlem, hogy lenne ilyen egészségügyi ok.

A kutyáknál pedig ez egy falusi hiedelem, hogy nő a hererák kockázata ha nem párosodhat. Éppen a kései ivartalanítás (is) növeli a daganatos megbetegedések esélyét! A rengeteg felesleges szaporulatról meg ne is beszéljünk...

2020. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!