Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Problémás lovakhoz értő ember...

Problémás lovakhoz értő ember segítene nekem!?

Figyelt kérdés
Vettem egy lovat vágóhíd elől. Jó pár probléma lépett fel. Esetleg valaki aki ért problémás lovakhoz tudna nekem akár itt privátban segíteni vagy facebookon keresztül? Tanácsokkal, tippekkel!? Előre is köszönöm!
2020. ápr. 16. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha nem krónikus beteg, akkor nem véletlen volt a vágón... Tudom, nem lesz túl népszerű a válaszom, de ne éljünk rózsaszín ködben, maradjunk a valóságnál.

Egyik ló sem születik rosszindulatúnak, amelyik azzá válik, az mind az emberek hibája. DE vannak olyan személyiségű lovak, mint az emberek között is, akik hajlamosak a kiszámíthatatlanságra, és ha egyszer beléjük oltották a rosszindulatot szinte lehetetlen kiírtani belük. Na nézzük meg egy ilyen elrontott ló sorsát.

Nyilván előbb vagy utóbb kupec kézre kerül, akik ha már nem tudják eladni "külsősnek", akkor egymás közöt fogják cserélgetni, nyilván mit sem törődve a ló mentális egészségével, ha rossz, akkor bizony erőszakkal válaszolnak, így az erre hajlamos lóban még jobban belevésődik az agresszív, problémás viselkedés.

Szegény ló egyre rosszabb hírű kupecokhoz kerül, mígnem már annyira katasztrófa a viselkedése, hogy senkiek sem kell, vagy már olyan híre van, hogy mindenki ismeri. A tulajdonosa nem tud túladni rajta, és hogy nehogy mán' fölöslegesen egye a szénát, jön a vágóhíd...

A problémás viselkedés miatt odakerült lovak általában menthetetlenül el vannak rontva, mind az ember hibájából sajnos. Nagyon szép dolog az ilyen lovak mentése, de hacsak nem egy problémás lovakra specializálódott, vagy iszonyatmód értő ember veszi meg őket, akkor annak legtöbbször baleset a vége... Én a helyedben nem mentem volna bele egy ilyenbe, főleg hogy a kérdésed alapján nem értesz a problémás lovakhoz. Hatalmas terhet vettél a nyakadba, valószínűleg egy ön- és közveszélyes lóval együtt.

Sajnos happy end legtöbbször csak a filmekben van...

Látatlanban nem tudok mondani semmit, de remélem hogy szép véget ér, mindenféle sérülés nélkül. Sok sikert és kitartást!

2020. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Hol van helyileg a ló?
2020. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tanácsokkal távmegoldani. Oda kell menni, látni kell a lovat, dolgozni vele. Persze ez nem egyalkalmas dolog és nem is lesz ingyen. Mivel senki se fogja a két szép szemedért vásárra vinni a bőrét. Mondjuk, ha mondasz egy környéket akkor talán könnyebben tudunk segítséget ajánlani.
2020. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Debrecen mellett van a ló helyileg. Egyedül engem nem harap és csipked. Én feltudok rá ülni de még nekem is nehéz dolgom van rajta. Páromat és bárki mást ledob vagy hátra nyúl megharapni. Fogalmam sincs miért!! Viszont pont olyan napon került ide mikor nagy vihar volt este így ki mentem 01-kor a boxba mellé és végül kint aludtam a boxban mert nagyon nyugtalan volt ha ott hagytam így legalább megnyugodot. Szerintem ehhez lehet köze. Nagyon hangulat ingadozós a ló. Vannak rosszabb napjai és jobbak. Egészség ügyileg az orvos szerint rendbe van. A patkoló kovács megcsinálta a patáit (ezek eléggé el voltak hanyagolva de ennek sincs komoly baja). Olajjal kell kennem neki. Nagyon szereti ha ápolgatom ez nem kedv függő bármikor nyugodtan lehet csutakolni akár cibálni a sörényéből a gubancokat vagy a farkából is csak patakaparásnál van gond.Nagyon sok dolgot tudnék róla mesélni. Gyönyörű ló kár lett volna érte. Aki tudna mégis nekem segíteni annak természetesen bővebben elmondok mindent a lóról és problémáiról.
2020. ápr. 16. 23:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehát az lenne a gond hogy harap, támad és hogy nem adja szívesen fel a lábát?
2020. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kedves utolsó! Normális módszerekkel nem lehet tanítani. Így más módszerek kellenek. Értem ez alatt például, hogy nem lehet vele talajmunkát végezni. Befordul, ágaskodik ha bárki erőlteti amit ő nem akar akkor nagyon megvadul. Így nem tudom lemozgatni sem. A hátán ha kap egy képet elvisz vagy lestoppol és nem indul. Tapasztalt lovasoktató dolgozott vele már de annyira se jutott mint én eddig. De a pénztárcát sikerült lehúznia..így érthető ha inkább most egyedül próbálnám más módszerekkel. Persze ha valakinek van ismerőse vagy tud valakit ajánlani a közelben aki valóban ért az ilyen lovakhoz nem csak mondja és nem a pénztárca lehúzására játszik akkor azt szívesen fogadom privát üzenetben!
2020. ápr. 17. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki tudnád fejteni, mit értesz normális módszerek alatt?
2020. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“Ló gond, nem gond” nevű oldalt keresd fel Facebookon.

Problémás lovakkal foglalkoznak.

Olvastam, hogy magad akarod megoldani, de szerintem egy próbát megér. Ha úgy látod semmire nem mentek, akkor nem hívod őket többször.

2020. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!