Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri eladni?

Megéri eladni?

Figyelt kérdés

#ló #agresszív eladás
2020. máj. 6. 17:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Van egy agresszív egy gazdás lovam. Én már nem tudok mit tenni vele, próbálkoztam sok dologgal, hogy kineveljem ezt belőle, de semmi nem vált be. Egyszer elhivtam hozzá egy szakembert, hogy foglalkozzon vele, de másnap ugyanolyan volt. Harap, rúg, elránt, farol, nem adja a lábát (úgy hogy már körmölni sem tudta a legutóbbi alkalommal a kovács, nyugtatót is adott neki, de nem használt) megérné eladni és lenne rá érdeklődő egyáltalán? Én már nem bírok vele,3 év szenvedés után úgy gondolom elég volt és nem tudok rajta segíteni.
2020. máj. 6. 17:52
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívj hozzá szakembert de ne csak 1 napra meg ha éppen ilyeneket csinál akkor vágj oda neki egy kettő nagyobbat ha harap vagy ilyenek
2020. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha oda vágok neki amikor harap akkor csak felhúzza magát megjobban. Sajnos itt (Csongrád megye) nem nagyon tudok jó szakemberről aki nem százezreket kér el.
2020. máj. 6. 18:31
 4/14 anonim ***** válasza:

A legkiválóbb szakember se tud 1 alkalommal csodát tenni. Ez napiszintű foglalkozást igényel hónapokon át.

Ráadásul nem minden ló menthető, vannak sajnos visszafordíthatalan esetek. Még talán a Monty Roberts féle csatlakozás esélyes lehet szakemberrel és nem valami önjelölt suttogó kislánnyal, de ez se 1-2 alkalom, ráadásul nem is olcsó.

Meghirdetheted, de mindenképpen tüntesd fel, hogy problémás ló, szóval csakis annak ajánlod, aki szereti a kihívásokat. Természetesen az árát is ehhez kell igazítani. Adsz neki időt, hogy rátaláljon a gazdája. Viszont ha végképp nincs megoldás, akkor marad a kamion és a vágó. Sajna szomorú sors, de inkább ez, mint hogy valami békési kupec még egyet, aztán sedalinnal teletömve eladja egy kislánynak. Egy lovas társam így vágták át,még tapasztalatlan korában. Elhozta, másnap lebontotta a fél istállót és megközelíteni se nagyon lehetett.

2020. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani szakembert? Kupecnek semmiképpen nem akarom eladni
2020. máj. 6. 19:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Vannak jó szakemberek, de bizony százezreket fognak kérni. Én a helyedben eladnám, minek kínlódnál vele, ha azt a pénzt és energiát belefektetheted olyan lóba, aki valami örömöt, sikerélményt ad.

Lehet tapasztaltabb lovas bír majd vele. Ahogyan előttem írták az árát vidd lejjebb, és tüntesd fel a hirdetésben a rossz szokásait. Így korrekt.

2020. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nyilván a rossz szokásait fel fogom tüntetni mert nem szeretném ha az új tulaj át lenne verve úgy mint ahogy én voltam 3 éve. Szerintetek 200k jó ár lenne neki? (én is ennyiért vettem meg)
2020. máj. 6. 21:49
 8/14 anonim ***** válasza:
200 reális ár érte. Mondjuk azt tudnod kell, hogy lejjebb mentek a lóárak és a járvány miatt nagyon sokan eladják a lovukat, szóval lehet ebből a szempontból nem a legjobb időzítés. Viszont az is csoda, hogy 3 évig bírtad vele.
2020. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 napban már a villanypásztoron is átmászkált. Ma meghirdettem mert nem bírtam tovább.
2020. máj. 7. 23:05
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem kellene elaltatni?
2020. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!