Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovam...

Hogyan tanítsam meg a lovam arra, hogy irányt tartson?

Figyelt kérdés

Western stílusban lovagolok hobbi szinten, a lovam már finom segítségekre reagál, fejét lent tartja, láb- és testsúly segítségekre is szépen reagál, megállást is tudja. Ezeket nem volt nehéz megtanítani neki, azonban nem tudom miként tanítsam meg neki azt, hogy tartsa az egyenest.


Amikkel eddig próbálkoztam, ám nem sok sikerrel: kontaktot tartottam a szájával, mindkét kezemmel egyenlő erővel (nem húztam, csak tartottam a szárat, hogy ne lógjon), mindkét farcsontommal ültem (tehát nem terheltem egyik irányba sem), a fejét mindig lent tartottam, hogy figyeljen rám és a segítségeimre.



Angolosok, ha esetleg ti is hozzá tudtok szólni a témához, be tartsátok magatokba! :)


Köszönöm előre is!



2020. máj. 17. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Nincs esetleg egy fal vagy kerítés, hogy az segítsen az első időkben? Pontos segítségekkel (mintha a fal ott sem lenne) mellette mész, aztán kicsit beljebb, kicsit beljebb, és már magatoktól megy. Egyébként díjlovaglásban ez rendszeres feladat az edzéseken: középvonalat vagy a négyszögtől kicsit beljebb egyenest lovagolni. Jelzem, a lovak érzékenyek, tehát ha mindig egy irányba sodródtok, lehet, hogy az egyik kezed erősebb vagy nem egyenes a tartásod..
2020. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Ha nagyon összevissza kalézol és egyébként jól reagál a súlypont áthelyezésre akkor te dülöngélsz jobbra-balra minimálisan.


Esetleg próbáld meg hogy folyosókat pakolsz le a rudakból.


Mondjuk lovagolsz egy átlóváltást és az átlóváltásra leraksz 3 folyósót egyenesen és abban kell maradnotok. Szerintem nem érdemes az egész egyenes teljesen tele rakni rúddal mert ha csak 2-3 folyosó van egy egyenesen akkor tudsz tenni másik irányból is folyosókat anélkül hogy akadályoznák egymást az egyenesek.

2020. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Sok lovassal az a baj, hogy a lovát bámulja (állandóan), hogy jajjdeszép vagy épp támaszkodik-e vagy vagy mennyire kerek és ilyenkor pl ha lovagol egy középbőlt az olyan lesz, mint a vágtázó ökörhugyozás.

Azt mondod, hogy testsúlyra, csizmára jól reagál a lovad. Amikor elhagyod a falat, nézz ki egy pontot, ahova menni akarsz és csak arra figyelj és próbáld a két csizmáddal amolyan folyosót mutatni a lovadnak, hogy merre menjen. Amikor nem oda nézel vagy nem úgy összpontosítasz, akkor önkéntelenül is eltolhatod a lovat valamelyik irányba, iletve ő is elmehet arra, merre kedve tartja. A ló azt is megérzi, ha elfordítod a fejed, szóval fontos az egyensúly is. Tán Szalontai Zolitól hallottam egyszer ezt a mondatot: Nézek amerre megyek és megyek amerre nézek. Van benne igazság.

Esetleg segítségnek letehetsz pár bólyát vagy rudat, de ez inkább neked ad útmutatást, mint a lovadnak.

Persze ez csak az egyik része, érdemes megfigyelni a lovad természetes ferdeségét is, és korrigálni egyenesreállítással. Erről rengeteg írás van, Némethy könyvtől elkezdve lovasakadémia sorozatig, de wescos körökben is érdemes utána kérdezni/olvasni, mert a cél ugyanaz, csak az út más.

2020. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!