Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha a lovam nem...

Mit tegyek, ha a lovam nem megy balra?

Figyelt kérdés

Jobbra hibátlanul fordul, pusztán csak láb és testsúly segítségre, de balra még a szárkorrekció sem érdekli. Próbáltam sokat kis és nagy körön is balra vinni. Próbáltam és csinálom is folyamatosan, hogy nyújtom a nyakát balra, de semmi, nem "puhul le" a nyaka egyáltalán. Olyan, mintha teljesen érzéketlen lenne a balra fordulásnál. Futószárazásnál is jobbra gyönyörűen megy, balra viszont nagyon suta és hisztizik is érte, ha balra kell mennie, bár ezt pár kör után és ha határozott vagyok vele, be is fejezi.

A nagyobb probléma a vágta, amikor ülök rajta. Tényleg, jobbos körön egy szavam sem lehet, a csillagokat is lehozza az égről, úgy igyekszik, de amint bal kézre ugratom be, már megy a fejcsapkodás, felgyorsít, irányíthatatlanná válik és kifordul jobbra.

Próbálkoztam már azzal, hogy amikor érzem hogy na most elkezdi a hisztit, akkor "lefoglaltam" valami feladattal (pl szűkítettem a kört, vagy ilyesmi), de mindhiába. Próbálkoztam rövid szárat fogni, és folyamatosan kontroll alatt tartani, de amint már fentebb is említettem, olyan érzés mintha érzeketlen lenne a szájának a bal felére (hozzátenném, hogy jobbos körnél nincs is szükség a szárra).

Hívtunk hozzá csontkovácsot, jövő héten jön megvizsgálni, hátha valami a vállával nincs rendben.

Én ilyen esettel még sosem találkoztam, hogy nyújtás után is fennállt a probléma.

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2020. jún. 6. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Edződ nincs?

Amúgy a csontkovács jó ötlet, esetleg másik orvos is, mert h hisztizik is balra akkor könnyen lehet hogy fájdalmat érez azért ellenkezik

2020. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó pár éve nem lovagolok már edzővel, viszont mindig a segítségemre van, ő ajánlotta a csontkovácsot is.
2020. jún. 6. 16:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként ami még érdekes, hogy nem mutat sántaságot nem hogy a bal felére, egyik lábára sem, munka közben és után sem.
2020. jún. 6. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy a lábában lenne gond, könnyen lehet hogy a hátával van valami vagy a nyakával. Csontkovács biztos mond majd valami hasznosat!
2020. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A doki/kovács nagyon jó ötlet. Vagy valami gond van a testében vagy pedig (ami szerintem a legvalószínűbb), hogy a természetes ferdeség miatt balra gyengébb és emiatt sokáig “el volt hanyagolva” az az oldala, így teljesen bemerevedtek/letapadtak neki az izmai azon az oldalon.

Masszőr rendbe teszi, majd szépen lassan tornáztasd, nyújtsd, satöbbi földről, majd pedig fokozatosan nyeregből is. Sok munka, idő és türelem, de meg lesz a gyümölcse.

2020. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Tudom azért az komolyabb, de ló is kaphat sztrókot és náluk is a bal oldalt érinti, akár lehetett enyhe lefolyású is. Mióta tart ez az állapot? Dokival mindenképp megnézetném.
2020. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös, igen, egy ismerős lovával is ugyanez az izomletapadásos történet volt, mert mindig egy irányban mentek vele.


6-os, nem tudom mióta tart az állapot, pár hónapja vettük és az első hónap csak futószárazással és ismerkedéssel, meg földmunkával telt. Mivel fiatal lóról beszélünk, én gyanítom, hogy a belovaglása során nem vitték túlzásba a balra menetelt.

2020. jún. 7. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Az a jobbik eset. Viszont kíváncsi vagyok mint mond rá a csonti.
2020. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, ki fogom írni az eredményt, hátha ezzel tudok majd segíteni másoknak egy kicsit.
2020. jún. 7. 20:37
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap tudott kijönni végül a csontkovács. Alapos vizsgálat után kiderult, hogy kicsit asszimetrikusan állt a csípője a lónak, illetve le is volt tapadva pár izom. Ezeket szépen rendbetette a csontkovács és majd 3-4 nap pihenés után meglátjuk miként fog menni majd ez a balos kör probléma.

Egyébként ajánlom mindenkinek a lócsontkovácsokat, mert roppant hasznos tud lenni!

2020. júl. 19. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!