Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy vonalakban mennyibe...

Nagy vonalakban mennyibe kerül egy ló tartása havonta?

Figyelt kérdés
2014 óta lovagolok és úgy érzem, készen állok egy saját lóra. A lovardában ahova járok 60.000/hó a bértartás, de azt hiszem box nélkül 30 vagy 40.000 (ezt még nyilván megkérdezném). Találtam több lovat is 300.000 forint körül ami megfelelne nekem, így azzal az összeggel számoltam. Összeszámoltam hogy mennyibe kerülne a ló mindennel együtt abban a hónapban amikor megveszem, és ha 60.000 ft bértartással számolok akkor 641.000 ft jött ki (a felszerelésen nagyon sokat spórolnék, mert használtan venném). A kérdésem az lenne, hogy a következő hónapban mennyibe kerülne bértartással, patkolással, oltásokkal együtt (illetve egy állatorvos checkup kb mennyibe kerül, csak hogy biztos minden rendben legyen). Nektek mennyire szokott kijönni havonta? Előre is köszönöm.

2020. jún. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Használt ló?

Mint valami fogysztási cikk.

2020. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén nem értem hogy az istenben jött ki az a 641.000, mert most többször is átszámoltam és 445.000 jött ki, ami sokkal barátibb összeg. Tehát fogalmam nincs hogyan számoltam először :D
2020. jún. 15. 13:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy "használt ló"? Nyilván nem egy nyers csikót fogok venni hogy még a képzésre is pénzt kelljen költeni, hanem egy belovagolt felnőtt lovat.
2020. jún. 15. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
#1 A felszerelést venné használtan, te ritkaság.
2020. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Ja, félreolvastam :D
2020. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell/szeretnél a lónak semmi extrát akkor a bértartás ára+

-kovács (ha csak körmölni kell akkor ~5000Ft másfél havonta)

-oltás olyan ~20-30.000Ft évente (bár ez doki és oltás függő, a lónak nincsenek hivatalosan kötelező oltásai, hanem úgy mondanám hogy van, ami erősen javallott, szóval te döntesz, hogy mit akarsz neki beadatni (vagy esetleg a lovarda megszab kötelezőket)

-féreghajtás ~10-15000 félévente, ha nagyon jó féreghajtót veszel és csináltatsz bélsárvizsgálatot, de ezt is meg lehet “úszni” olcsóbban

-az állatorvost a vétel előtt érdemes kihívni, ez is nagyon változó, pláne, ha röntgent is akarsz (20ezertől felfelé a csillagos égig)

-kötelező vérvizsgálat évente ~10ezer


Ezek az árak a saját tapasztalataimon alapulnak, tehát lehet hogy nálad teljesen más lesz, mert drágább/olcsóbb a te orvosos/kovácsod. Tehát a legjobban akkor jársz, ha a környékbelieket vagy a szakmabelieket kérdezed.


Ez amúgy a nagyon alap, egy csomó pénzt lehet még a lóra költeni :D (pl: -rovarriasztó szerek

-táplálék kiegészítők

-versenyzés

-speciálisabb kezelések az egészsége és kényelme érdekében

-stb.


Személy szerint én a bértartáson felül van hogy 50ezret elköltök még havonta (új felszerelés, masszőr, gyógynövény, stb.), de olyan is amikor egy forintot sem. A mentalitásodtól is függ, hogy mindent meg szeretnél neki adni és “elkényezteted” vagy csak úgy van, aztán azt kapja, amit muszáj.

Alaphangom a bértartás mellett egy 10-20 ezerrel lehet még számolni havonta.

2020. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Bértartásról nem tudok nyilatkozni, mi otthon tartottuk, kb éves szinten 200 ezer volt a takarmány (nyáron kevesebb, télen több). Kovács 2 havonta változó, ha 4 új cipőt kapott 16 volt, ha visszaütötte a régit, akkor csak 10,ha 2 lábra csak 8. Doki éves szinten egy 20as,ha nincs baj, ha baj van a csillagos ég.

Amivel szeretnék elszállni a lovasok azok a cuccok, na még egy ínvédő, na 2 másik nyeregali....stb.mondjuk nyalósó, takarmánykiegészítő ami nyomhatja a büdzsét, illetve az edzések.

Néha napján havi 1x jó ha rád néznek, hogy esetleg mire figyelj mind magánál, mind lovaglástechnikailag, még akkor is ha csak terepezgetsz. Viszont ez pluszba kerül a bértartáson felül.

Számolj átlag havi 70el, + egy 10est dobj a perselybe, mert ha dokira van szükség, akkor jó,ha van mihez nyúlni.

2020. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 16. 12:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!