Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas cipőbe beleizzad a lábatok?

Lovas cipőbe beleizzad a lábatok?

Figyelt kérdés
2020. aug. 1. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel gore-tex bakancsom van erre.
2020. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Csizmában lovagolunk kedves uram/hölgyem
2020. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3mas!

Tévedsz! A többség lovagló cipőben és lábszárvédővel vagy anélkül lovagol. Nem mindenkinek futja csizmára.

A kérdésre válaszolva:

A cipőbe nekem ritkán, bár lehet hogy aki izzadósabb annak mindig, de én a lábszárvédőbe szoktam nagyon beleizzadni.

2020. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A gumiból készült lovaglócipőbe sajnos igen, de ezen nem csodálkozom. Télen mindenhogy belefagy az ember, nyáron pedig szó szerint éget, ahogy felmelegíti a nap.

(Ha esetleg ilyen cipőben gondolkozol akkor nem ajánlom. Maximum minimális istálló munkához jó időben, vagy ha csak arra az 1 óra lovaglásra veszed fel.)

2020. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bőr lovaglócipőm+ lábszárvédőm van, nem izzadok bele.
2020. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindenkinek futja csizmára.


Az óránkénti 3000 Ft lovaglás oktatás dij helyett gyűjthetne csizmára akinek nincs

A legjobb western csizmában lovagolni amit már 60.000 forintért lehet kapni egyszerűbbet, de felmehet az ár akár 130-ig is, attól függ milyen (marha,krokodil,kígyó)bőrből van a csizma és mennyire bonyolult a kidolgozása

2020. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

,,Az óránkénti 3000 Ft lovaglás oktatás dij helyett gyűjthetne csizmára akinek nincs."


Ugyan már. 3000x20= 60 000. 20 alkalom lovaglás helyett (ami tudást ad), gyűjtsön jó minőségű csizmára, amikor nem is a lovaglásból szeretne megélni? Tökéletes szolgálatot tesz a cipőxlábszárvédő kombó, és jobb árban is van, hasonló ideig ki is tart, ha ápolva van. Egy lovardában én még a leggazdagabbaknál is gyakrabban látom ezt, mint a csizmát. Ráadásul ha hobbiból (mert a nagyja nem akar profi lenni, illetve még nincs azon a szinten) lovagol valaki, teljesen felesleges csizmát vennie. Plusz ismerek olyat is, akinek nem kényelmes a csizma. Nem arról van szó, hogy vétek csizmát hordani, szerintem semmi gond nincs vele és persze ha gyűjt rá az ember akkor nem elérhetetlen áron van, de akkor inkább várnál egy csizmára amíg tanulhatnál is? 20 edzés alatt sokat lehet! Habár egy minőségi edzés nem ennyibe kerül, hanem többe.

Arról van itt szó, hogy a magyarországi lovasok minimum 70% (ha nem több) nem csizmában lovagol. Magyarázhatod, hogy az igényesebb, az a saját véleményed, de azt nem mondhatod hogy a többség abban lovagol, mert ez nem igaz.

Én személy szerint bőr csizmában és csizmaszárban lovagolok, rendszeresen ápolom (minden lovaglás után letörlöm 2-3 naponta balzsamozom), és én nagyon igényesnek tartom.

(A csizmaszár 20 000 körül van a boltokban, az sem a legolcsóbb, plusz a cipő, de mégsem 60ra jön ki)

#4es voltam

2020. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dechatlonos fekete gumi cipő van, kb már 5 éves, el is van már szakadva, de még nem vettem rá magam, hogy újat vegyek. Télen nagyon hideg, nyáron szó szerint éget. Mindegy milyen idő van kint, tuti, hogy beleizzad a lábam, zokni anyagától függetlenül. Nem ajánlom, max ganézásra.
2020. aug. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!