Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kéne tennem? Tippek?...

Mit kéne tennem? Tippek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hamarosan újra fogom kezdeni a lovaglást, kicsit több, mint 1 éves kihagyás után.

Heti 1x jártam 20 perces futószárra kb. másfél évig. Eleinte borzalmas székülésem volt és nem mertem elengedni a nyerget, de kijavítottam és legyőztem ezeket.


Milyen tippeket tudtok adni, hogy jobban menjen?


A felszereléseim még passzolnak, szóval abból nem kell újat vennem.



2020. aug. 1. 20:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha csak heti 1 edzésed volt, és futószárról sem jöttél le, szerintem menj úgy mintha most kezdenéd, és én a helyedben többször mennék hetente. Heti 2 edzéssel már lehet fejlődni, és nyilván minél több van egy héten annál jobb, de hobbi szinten 2 elég. Ha ezt nem bírja a pénztárcátok akkor ne várj sokat, mert heti 1 lovaglással talán nem túlzom ha azt mondom, hogy lehetetlen jól megtanulni lovagolni. (Nyilván vannak kivételek, de te MÁSFÉL évig ültél futószáron) Ez két dolgot jelenthet: vagy nehezen megy neked a dolog, és jó oktatód van hogy nem enged el, vagy le akarják húzni a pénzed.

Ha az utóbbi, akkor válts!

2020. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Szeretnék heti 2x menni, de a kihagyásomnak egészségügyi oka van (scoli miatti gerincműtét), ezért kezdek csak heti eggyel.


Pár alkalommal volt, hogy egyedül mentem lépésben-ügetésben, de a fent említett 2 probléma mellett még határozatlan is voltam.

(Amúgy egy lovasóra csak 20 perces volt.)

2020. aug. 1. 21:15
 3/21 A kérdező kommentje:

Egyik alkalommal, mikor az egyik edző azt mondta, engem el kéne már engedni, szárral a kezemben vágtáztam és féltem, többször a nyereghez kaptam, belerántottam a ló szájába, utána meg leestem, a ló elé.

Utána persze visszaültem, de lehet, hogy tudat alatt ez megmaradt.


Ezután (ha jól emlékszem ugyanazon a héten, de nem biztos) egy másik lóval egyedül mentem, de nem sikerült rendesen elindítanom ügetésbe.

Az edző "csettintett" egyet az ostorral, mire a lovam beugrott vágtába és fél kört vágtáztam egész lovardában a fedelesben.

Olyan jó volt, mint a hintaló :D az edzőnek többször kellett rám szólnia, hogy vegyem fel.

2020. aug. 1. 21:21
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Tudom milyen érzés :)

Hány éves vagy?

Pontosan mi is a félelmed oka? Ha van kedved szívesen beszélgetek privátban.

2020. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyi erre nincs tipp. Kezdő vagy, amíg nem tudsz ülni kapaszkodás és kengyel nélkül tanügetésben futószáron van a helyed. Az edzőnek kell elmondania, hogy mit csinálj, akkor is, ha megindult a ló vagy elkezd bakolni. A másik, hogy a lovakat se ismerjük. Én nagyon sok munkát tettem az iskolalovainkba, hogy szóra dolgozzanak és ne akarjanak rohanni vagy bakolni lovas alatt futószáron. De még szabadon is, ha szólok álljanak meg. Szóval ez a lovarda felkészültségét is jelzi.
2020. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Teljes mértékben egyetértek a válaszod első felével (is), de mivel implantátumok vannak a hátamban (elég hosszú szakaszon, alul csak 1 db csigolyát hagytak meg szabadon) egy gyógytornász ismerősöm nem javasolja a tanügetést a rázkódás miatt, maximum egy 'fotel' lovon, aminek alig mozdul a háta. Csak kár, hogy ilyen lóval alig találkoztam.

2020. aug. 2. 13:13
 7/21 anonim ***** válasza:

Tanügetésben kevesebbet rázkódsz mint könnyü ügetésben.


De ha fotel lovat szeretnél menj el egy western lovardába. Ott szinte minden lónak csoszogós mozgásúnak kell lennie mert tőlük az az elvárás. Nálunk a quarter lovakon még annak a lovasnak se okoz gondot a tanügetés aki életében nem ült még lovon.


Egyébként ha nem tanügethetsz akkor engedd el a lovaglást. Ha bármi baki történik akkor le kell ülnöd a seggedre és ha ráz ha nem, meg kell oldanod a problémát. Még a legnyugodtabb ló is megijedhet, hisz menekülő állatok.

2020. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Nem egy tapasztalt lovasról van szó. Így a "Tanügetésben kevesebbet rázkódsz mint könnyü ügetésben." állításod sok sebből vérzik. Ugyanis egy idomított ló is akkor kényelmes tanügetésben, ha ténylegesen lovagolva van.

Egyébként igazad van, szerintem is pihentetni kéne a hátát a rázkódástól, amíg jobban nem lesz, hiszen bármelyik ló megijedhet, seggbe vághatja a nyereg.

2020. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Kicsit tisztázni szeretném a dolgokat. Tudom, hogy tanügetés nélkül nem igazán lovaglás a lovaglás és ez fontos eleme, alapja az egésznek.


De az implantátumot nem fogják kivenni, annak ott kell lennie,hiszen az tartja egyenesen a gerincemet.


Ha meg elszaladna velem a ló, akkor valóban kénytelen leszek leülni, ezt tudom.

2020. aug. 2. 15:53
 10/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam már arra, hogy kipróbálom a westernt, de majd még meglátom, hogy alakul az egész, hogy fogja bírni a hátam magát a lovaglást.
2020. aug. 2. 15:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!