Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kedves ló tartók! (?)

Kedves ló tartók! (?)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mikor, hogy, mennyit adtok enni a lovaitoknak, milyen egyéb feladataitok vannak körülöttük, illetve milyen rendszerességgel, hogyan lovagolok?

2020. aug. 18. 23:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy mit kapnak, tehát milyen széna, szemes,... *
2020. aug. 18. 23:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggel és délután van etetés ami általában egy villa szénából áll, meg (nem minden alkalommal) lucernából. Az a ló, amelyik dolgozik/mozog naponta, kap darát vagy zabot is. Napközben, ha jó az idő, ki vannak engedve, úgyhogy füvet is legel.


Reggel és délután is ki kell takarítani a helyét és friss szalmát rakni alá.


Nálunk kocsiba vannak befogva a lovak, jártatva vannak hetente vagy ötször 1 órát.

2020. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi lovaink egész nap nagy legelőn vannak, csak éjjelre hozzuk be a bokszba. 2 lovunk van, az egyik megy kocsiban is, nyereg alatt is, de csak nagyon ritkán dolgoztatjuk, igazából csak legel. A másik fiatal, belovaglás alatt áll, de ő sem végez semmi komoly munkát. Ebből kifolyólag csak szénát kapnak, néha lucernát, kukoricát. Egy ideig kaptak zabot, mostanában leálltunk vele. A kinti és benti istállót kell takarítani, ha nagyon meleg van le szoktam őket mosni, illetve nagyon ritkán dolgoznak egy keveset (fent már leírtam). Izomzatuk nincsen, inkább csak kerekek, de teljesen egészségesek.
2020. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap szénabála van előtte, tehát szálasból annyit eszik amennyit akar. Néha lucernát is kap, de nem túl gyakran, mert nagyon felpörgeti és egyébként is hízékony típus. Lótápot kap munka után, de nem sokat, csak úgy csemegének, kb 3-4 bögrényit. Ezen felül néha kap almát, répát, száraz kenyeret, dinnyét, szintén csemegének. Heti 5-6 napot dolgozik, alkalmanként 1-2 órát, de ha terepre megyünk akkor van, hogy picit többet.
2020. aug. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig ilyen kérdések felmerülnek benned én nem tanácsolok neked saját lovat!
2020. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös,azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam más lótartók szokásaira. Teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy milyen felelősséggel jár egy saját ló tartása, milyen kötelességeket von maga után, stb. Évek óta meg vannak már a lovaim, és egészséges, boldog életet élnek, tehát szerintem gond nélkül lehetnek saját lovaim.
2020. okt. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!