Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha 17 évesen kezdtem el...

Ha 17 évesen kezdtem el lovagolni, még lehet belőlem lovász, vagy belovagló?

Figyelt kérdés
Kisebb koromba nem volt lehetőségem lovagolni és most 17 évesen van rá pénzem és nagyon szeretem őket, szeretnék majd lovakkal foglalkozni. Mennyi időbe telik, hogy olyan bizonsággal tudjak megülni egy lovat, hogy pl be tudjam lovagolni? És el tudnék helyezkedni majd a szakmában?

2020. szept. 19. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

5 év minimum mire olyan szintre jutsz, hogy be tudj lovagolni egy lovat. De ebben az 5 évben minden napodat lovakkal töltened és heti minimum 3-4szer kell lovagolni járni illetve egy saját ló se ártana kb a 2. évtől.


Szakmában elhelyezkedni szinte lehetetlen.

Magyarországon lovász bárki lehet mert a lovász manapság azt jelenti, hogy szart lapátolsz egész nap.

2020. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak köszönöm!

2 válaszoló ma már nem nagyon hívják betörésnek inkább belovaglásnak, főleg Európába. Ritkán bántjk a lovakat miközben belovagolják, általában nem kell olyan eszközökhöz folyamodni, mert, ha emberek közelében nő fel akkor barátságos lesz és nem akar elmenni, mert simán elmehetnének ha akarnának, de nem teszik. Ezt onnan tudom, hogy voltam 3 hónapot egy farmon lovak között és ott mondták a lovászok

2020. szept. 19. 14:47
 3/9 A kérdező kommentje:
1 válaszoló, miért lehetetlen elhelyezkedni a szakmában?
2020. szept. 19. 14:48
 4/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan elkezdhetsz lovagolni. Keres fel egy lovardát ahol megtanítanak lovagolni. Ha az már jól megy akkor kell majd elgondolkodni azon hogy belovagló leszel e vagy sem. Ha kis termetű vagy akkor zsoké is lehetsz vagy dijlovagló sportoló.
2020. szept. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
már lovagolok 2 hónapja heti kb 3x de még nem vágtázok
2020. szept. 19. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


El lehet helyezkedni. Szinte mindenhol folyamatosan keresik a trágya lapátolókat minimálbérért.

A lovász feladata mostanság ez, hogy takarítsd az istállót napi 8 vagy 12 órában. Hiába van szakmád, popsi törlésre pont jó. Nagyon kevés helyen alkalmaznak pl. lelovaglókat vagy belovaglókat.


Nagyon kevés helyen becsülik meg a lovászt és amit lovászként tanulsz nem fogod tudni hasznosítani a legtöbb helyen.

2020. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2020. szept. 19. 16:12
 8/9 Zingiber officinale válasza:
100%
Edzőként szerintem több a karrierlehetőséged, valószínűleg el tudsz majd helyezkedni, és úgy is belovagolhatsz lovakat, ha megvan rá a képzettséged, mindezt meg tudod szerezni egyetemen.
2020. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz te lovász lenni. A legtöbb helyen világvégi loviban keresnek embert napi 10-12 órába heti 6 napra. Fő feladat, abrakolás, trágyázás, lovak karámozása, porta tisztántartása, plusz egyéb karbantartói munkák. Lovagolni nem is nagyon kell, sőt se erőd, se kedved nincs hozzá. Ráadásul a klasszikus lovászképzés megszűnik, szóval mehetsz gazdának, azon belül lovas szakirányra.

Akkor inkább tanulj meg pengén lovagolni, idomítani, esetleg versenyzés világába is kóstolj bele, aztán ha ezután is ezzel akarsz foglalkozni, akkor keress olyan helyet, ahol belovaglással foglalkoznak, ott 1-2 év alatt meg lehet tanulni a szakmát.

2020. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!