Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat hogyan kell bilogozni?...

Lovat hogyan kell bilogozni? nem rúg meg?

Figyelt kérdés
2020. szept. 27. 15:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

"Én a sütés híve vagyok. A chip kötelező már lassan 10 éve. Én azért szeretem, mert nem kell hozzá leolvasó, egyből látni csikószámot, születési évet, megyét, esetleg fajtát. Szakemberre kell bízni, illetve a sebkezelésre is nagy hangsúlyt kell fektetni, hogy szépen gyógyuljon."


Ha a sütés híve vagy, gondolom neked is a bőrödbe van sütve jól látható helyen a személyi számod, tajszámod, adószámod, lakcímed. Hisz tudod, ha bármi történne veled nem kell az irataid után kutatni, mert így egyből látni. Ó, hogy nincs? Hát keress gyorsan erre egy szakembert, ne felejts majd el nagy hangsúlyt fektetni a sebkezelésre.🙂

2020. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az se minden hogy vas megyei e a lo vagy borsod abauj zemplen
2020. szept. 27. 17:16
 13/27 anonim ***** válasza:
32%
Ha ennyire ellene vagytok mehettek a nagy ménesekhez reklamálni, pl Timpexnél az összes ló seggén ott a T mint ménesjel, de külföldön is bevett szokás.
2020. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A seggét bilogozzak?
2020. szept. 27. 17:32
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon a fajta lovakat nyereghelyen sütik, pl kíséri, furioso, lipicai.. Stb, évszámmal, csikószámmal. A fajta nélkülieket nyakon sütik, megyejel, évszám, csikószám. Ezen kívül a nagyobb ménesek, tenyésztők szoktak combon is sütni. Nálunk van combon bélyegzett haflingi, de találkoztam vállon bélyegzett quarterrel is. Az mondjuk nem sütéssel, hanem fagyasztással készült és külföldön kapta. Amúgy meg billognak írjuk.
2020. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy melyik megyében élsz, elvileg minden megyében kell lennie állatorvosnak, aki biztosan tud neked segíteni chip ügyében.

Neki ne állj magad billogozgatni......

2020 van, nem csak középkori módszerek léteznek már.

2020. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
Elsődleges megjelölésként a chip kötelező, viszont kérhetsz mellé sütést is. A megyéhez tartozó lótenyésztési felügyelővel kell egyeztetni, ő hozza a chipet és egy dokit is ki kell hívni aki egyidejűleg ott van és behelyezi. A felügyelő intézi a papírmunkát. Gondolom ha billogoztatni szeretnél a felügyelőnek kell szólni, a többit pedig megbeszélitek hogy zajlik, mire van szükség ki fogja biztosítani.
2020. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Ugy ertem nem mindegy hogy egy v betut sutok ra majd egy at vegilt egy s-t vagy egyenkent azt hogy borsod-abauj-zemplen. Megoszul a megkotozott lo mig a vegere erek.
2020. szept. 28. 15:20
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Elegen írták már szerintem: fölösleges bárhogy billogozni.
2020. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy nem billogozod. A felügyelő csinálja dokival, amúgy a megye első és utolsó betűje megy BA Baranya SY Somogy... Stb A saját megjelölést pedig az MLOSZal kell egyeztetni. A honlapjukon minden fent van (Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége).
2020. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!