Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges hogy a pónim vemhes?

Lehetséges hogy a pónim vemhes?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettünk egy pónit a kishúgomnak,viszont azt elfelejtette velünk tudatni az eladó hogy a kanca fedeztetve volt...Nekem már volt jópár lovam és pónim is és én gyanakszom arra hogy esetleg vemhes! Viszont jelen van nála egy Sárlás vagy ahhoz hasonló dolog(ilyennel még nem nagyon találkoztam) beszéltem az állatorvossal viszont a korona vírusra hivatkozva nem hajlandó kijönni.

2020. okt. 4. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem odaírni hogy a hasa is valamivel nagyobb és a fedezés az elméletileg június körül történt
2020. okt. 4. 10:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tényleg sárlik, biztos hogy nem vemhes.

Ha nem sárlik, de váladékozik, az utalhat gennyes méhgyulladásra is. Keress egy másik orvost és hívd ki hozzá!

Ha vemhes akkor ürülhet egy kis nyák az ellés előtt, illetve a magzatvíz is eltávozhat viszont ez a legvégén van csak. Ha június körül fedeztették akkor az még nagyon messze van.

A váladékozás vetélésre is utalhat, ebben az esetben is hívj állatorvost.


Sajnos mi nem tudjuk innen megmondani, hogy mi a helyzet. Amennyiben olyan érzésed van, hogy valami nem okés/vemhes a póni keress egy normális állatorvost és nézze meg, nehogy nagyobb baj legyen.

2020. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. okt. 4. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm lova végig sárlott a vemhesség alatt..
2020. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es!És akkor végül lett kiscsikó?
2020. okt. 6. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lett
2020. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dokival nézed meg ultrahanggal. Már csak azért se árt, mert akkor tuti választ kapsz a kérdésedre, illetve az is kiderül , hogy milyen idős a vehem és minden rendben van-e vele.
2020. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!