Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyik jobb ló...

Szerintetek melyik jobb ló ugrani?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 12:53
A kérdező szavazást indított:
Hucul
Magyar Félvér
Gidrán
Kisbéri(félvér)
Sportpóni
Angol telivér
Arab lovak
sodrott lovak(könnyeb sodrott lovak)
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nyilván egyedfüggő. Szerintem az arab az angol és a gidrán alapból kihúzva. Általánosítás természetileg talán a Hucul a legnyugottabb (ugye egy versenyen ez azért nagyon fontos) de vele biztonságosan Max kezdő-amatőr kategóriáig juthatsz. A sodrott az attól függ hogy mi a másik fajta pl sodrott + Hannoveri az már jó lehet. Én személy szerint nem bánom ha egy ici picit vaskosabb a lovam és nem pl egy arab. Az arab a jellegzetes úszó vágtája miatt talán ugróba a leghosszabb választás (szerintem) mert a mozgása síma egyenletes és lapos pont az ellentéte egy ugró paciénak.
2020. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát egyedfüggő, így van, egyetértek. Miért húzod ki az angol telivért és a gidránt? Mindettőben van sok olyan egyed ami jól és szívesen ugrik. Sodri már kevesebb sztem, illetve ott a végső magasság azért kisebb lesz. Hucult nem tudom, de sztem arab ló is van, amelyik jól ugrik. Persze kérdés, hogy milyen kategóriában szeretnél ugrani, mert nem mindegy hogy 100-110 cm vagy 160 cm a cél, előbbire könnyebb azért lovat találni, szinte mindegyik fajtában találhatsz. (kiv talán sodri, hucul).
2020. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első ! Pont a gidránt meg az angolt, arabot húzod ki amikor sokkal több ilyen fajtájú lovat lehet látni díjugrató versenyeken mint sodrott lovat vagy hucult. Aki pl már a magassága miatt se valami jó választás. Erős, szívós lovak, de szerintem amatőr versenyen kívül komolyabban díjugratásban nem tudna érvényesülni, nem is látni igazából.A sodrott meg végképp nem. Abban mondjuk én is egyetértek hogy egyedfuggo. Nyilván az arabok is elsősorban tavlovak de én pl egyre többet látok ugróban úgy ahogy az angol telivéreket is. A gidrán meg szerintem kifejezetten alkalmas lehet erre a célra. Lovardámban több gidrán is versenyzik díjugratásban.
2020. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ez teljesen igaz.

Gidrán, (arab,) telivérek pont jó ugrani!

2020. okt. 13. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem:

Gidrán

Angol telivér

sport póni

kisbéri



hucul

2020. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!