Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Venni neki egy lovat?

Venni neki egy lovat?

Figyelt kérdés
11 éves. Egy éve lovagol. Szabadon üget. Futószáron vágtázik. Nagyon akar egy lovat. Lovakhoz minimálisan ért. Soha nem esett le. Lovat venni neki? Milyet?

2020. okt. 19. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen helyzetben voltam mint a kislány, csak akkor már szabadon vágtáztam, és összeteszem a két kezem, hogy a szüleim nem vettek nekem akkor lovat! Várjatok még, felesleges pénzkidobás lenne, inkább iskolalovakon tanuljon még, ha erre van lehetőség!
2020. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egy 11 évesnek ló , ha még cska 1 éve lovagol. Ha 5 éve lovagolna -oké, de így nem. Azért mert nagyon szeretne nem kell, mert fenn is kell tartani, amihez nagyon kel érteni. Nem mindegy mennyi kaját kap, mert ha többet eszik kólikázik és meghal. És ez csak egy példa. És az sem feltétlen egy előny hogy még soha nem esett le. Valamikor az is meg dog történni, de akkor jó ha ott egy oktató, egy magasan képzett ló nem is fogja megtaposni. Persze nyugodt nagyon okos lovat nem fogsz 2 milliónál kevesebbért kapni. Azt is meg kell tanulni, hogy hogyan esik le. Nem mindegy hogy seggre ül vagy éppen a hátára kezére( kisebb baj) vagy netán úgy hogy akár örök le tolókocsis lesz. Én nem szólok bele, de fontold meg nagyon.
2020. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp.

1) Sok éve lovagoltam, és nem jó, ha egy lovat szokik meg, amíg nem tud rendesen lovagolni. Jó dolog összeszokni egy bizonyos pacival, de utána, ha bármi miatt másik lovon kéne elindulni, az lehet nagyon nagy bukta. Tanulási szempontból akkor érdemes lovat venni, amikor a gyerek már egy bizonyos ágon többet igényel, mint amit a tanuló lovak tudnak, vagy ha már stabilan lovagol. Előbb nem.

2) Mert ami a gyerek egy éves lovastudásához elég nyugis, szuper paci, az 3-4-5 évmúlva nagyon kevéske lesz, legalábbis az esetek 99%-ában. Láttam ilyet a lovardában, ahova jártam. A kislánynak vettek új lovat, jobbat, erősebbet, az "öregecske" elsőnek meg csak a szemébe kellett nézni.

3) Egy év az egy 11 éves gyerek életében nagy szó, egy lóéban viszont semmi. Mi lesz, ha a gimi mellett nem lesz már olyan lelkes, vagy nem lesz ideje? Vagy ha a lovarda, ahova jár, bezár, a bértartott lovakat el kell vinni, és a gyereknek nem fog beleférni, hogy messzebbre elmenjen naponta? Mert lovagolni járni heti 1-szer elfoglaltság, amikor épp van az embernek ideje. Lovat tartani más, naponta pucolni kell a boxát, etetni-itatni, le kell járatni hóban-esőben-minden időben, mert egy pár négyzetméteres kis állás nulla egy akkora állatnak. Etetni kell, itatni, és állatorvos költségeit állni. Persze, vannak megoldások, felestartás, meg teljes ellátásos istálló, ahol csak heti egyszer ülsz a lovon, de ennek nincs több értelme, mint lestipizni az egyik pacit. Azért, hogy heti egyszer egy edzést + utána a lecsutakolást A Saját pacival töltse, nem érdemes.

3) Mert, mint minden állat, hatalmas kötöttség, nagyon nagy felelősség. Akkora, amekkorát egy ekkora gyerek nem lát át, és ezért nem is a nyakába tehető. Egy ló, ha ne adja az ég, beteg lesz, hatalmas pénz az állatorvosi ellátás, igazából marha kényes állatok (félre lép, kólikás lesz, egy csomó növényt ki kell irtani a környékükön...), arról nem beszélve, hogy nem lehet a pacinak azt mondani, hogy haver, elmentem két hétre nyaralni, addig légyszi, járkálj egyedül :D. Ez a felelősség nem gyereknek való, ahogy a választás sem, hogy a családjával megy, vagy a lovát választja. Az állattartás szuper dolog, amit szerintem minden gyereknek meg kell tanulni, de nem hiszem, hogy egy ekkora lénnyel kell kezdeni.

4) Mert a ló iszonyatosan okos állat, és nagyon tud kötődni. Nem olyan, mint az aranyhal, meg a teknős, hogy ha meguntam, odaadom a szomszéd gyereknek. A ló megszeret, akkor x év múlva is felismer. Nem fair vele szemben egy éves elhivatottságra építeni, és egy 11 éves nem lát előre annyit, amennyi egy lól élete.

2020. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a tudással max plüss lóra vagy egy heliumos unikornisra pályázhat. Majd ha nagyobb lesz, meg van más is aki ért a családban a lovakhoz.
2020. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy egyenlőre még korai lenne. Menjen három jármódban szabadon, biztosan, kerüljön 1-2 húzósabb szituációba (láttam olyat, hogy egyszer dobott egy satut a gyerek alatt a ló, nem is csinált mást, de a gyereket többet nem láttuk..). Érdemes lenne megbeszélni az edzővel, esetleg ráérősebb tulajjal a lovardából, hogy segítsenek megtanulni a "többit". Csak, hogy lássa, mi mindennel jár egy lótartás. Az egész családnak hasznos, ha akár az egyik lovardai lovat felesben tartják. Ha a pici lány nem tapasztalt, gondolom, ti sem vagytok még azok. Pénz, idő, rossz időben, dögmelegben, esetleg veszett hülye időpontban kimenni.. Ha a lónak valami baja van, akkor is kimenni, ha nincs lovaglás.. Pl séta, legelés, vagy csak lepucolni.
2020. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha lovat akar, akkor egy lovardával beszéljétek meg, h támogatjátok és ő lesz a keresztapja vagy valamije a lónak. Nincs nálatok elég hely, nincs elég idő foglalkozni vele stb. így win-win szitu.
2020. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a felestartást is korainak tartom, az is inkább akkor javasolt, ha már a 3 jármód megy önállóan. Járjatok rendszeresen lovagolni, de a saját nagyon korai.
2020. okt. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tudással korai a saját ló. Ráadásul nem úgy jött le a kérdésből, hogy értenétek hozzá. Ha meg is kapná, szigorúan bértartásban, edzői felügyelettel, ami havi szinten elég húzós. Most még jó lenne a saját fejlődése érdekében több lovat lovagolni, mert ha hozzászokik egyhez, a későbbiekben problémája lesz. Meg amúgy is a ló elég nagy felelősség. Inkább legyen hörcsöge vagy kutyája. Lovagolni meg vigyétek hetente 3-4 alkalommal.
2020. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen,ln szerintem egy 135-150 cm-es kislóvat vennék neki.Egy 11 éves gyereknek kijárna már egy 160cm-es ló,de írtad,hogy kezdő ezért inkább egy nyugodt kanca kislóvat vennék neki. pl:hucul,sportpóni,pintó


Anais255

2020. okt. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ana is, te se lehetsz több 11nél.
2020. okt. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!