Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell szárra lovagolni a...

Hogy kell szárra lovagolni a lovat? Egyáltalán mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Valamint hogy érjem el, hogy támaszkodjon?

2020. okt. 23. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez, amit megérteni szeretnél, egy elég összetett dolog, nem tudjuk így megmondani a tutit, mintha egy lovardai alagzatot kérdeznél.

Ha csak egyet mondhatnék, azt mondanám: lábsegítséggel.

Nagyon sok csizmával.

A helyes támaszkodás általában annak az eredménye, ha a ló a hátuljára veszi a súlypontját, és hordozni kezdi magát.

Nehéz elmagyarázni, ahhoz, hogy megértsd egy tapasztalt ló meg kell mutassa neked, hogy erre és erre a mozdulatra mit reagál, azaz mit kell tenned, hogy helyesen támaszkodjon.

Ha alád adtak egy fiatal/tapasztalatlan lovat, és most felmerült benned a kérdés vajon hogyan kell elérni, csak gondold végig mi volt a tapasztalatod egy olyan lóval, ami 'automata' volt. Ha nem volt, feltétlen olyan lovon tanuld meg, ez elkerülhetetlen ahhoz, hogy ezt meg tudd csinálni. Mivel a tapasztalatlan lónak meg kell tanítani ezt, és ha jól is csinálod, lehet hogy az első jópár alkalommal a ló nem fogja érteni, ezért változtatsz a technikán, amikor nem kéne mert pont ráérezne a ló.

2020. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Alakzatot*
2020. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak én olvastam úgy hogy szarrá lovagolni? :D


Az előttem vàlaszolók nagyjából le ìrták, de lehet van fennt youtubon videó, vagy valami ami segíthet.

2020. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ko
2020. okt. 30. 09:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval... Azt akartam írni, hogy köszönöm szépen!😅

(Bocsánat, be van lassulva a telefonom és gyorsabban küldtem el, mintsem leírta volna rendesen.)

2020. okt. 30. 09:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!