Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokat kérhetnem...

Milyen feladatokat kérhetnem tőlem lóval?

Figyelt kérdés
szóval kb fél éve kezdtem lovagolni egy olyan helyen ahol nem igazan volt edzom szóval magamat tanitottam,pl youtube videókból tanultam meg ügetni és most megyek új helyre ahol már tapasztalt lovasok vannak én eleg tapasztalatlan vagyok,és meg nézik mit tuod és ugy döntik el elválalnak e nagyon szeretnek ott lovagolni,de még csak nem is vágtáztam,kérdésem az lenne hogy ilyenkor milyen feladatokat kérhetnek hogy csinaljak a lóval?

2020. nov. 17. 13:46
A kérdező szavazást indított:
lovaglás
lovak
lovas
lovarda
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeld túl! Szerintem csak tartanak egy sima órát neked. Semmi extra. Tartasz, ahol tartasz, hisz fejlődni mész oda.
2020. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy ott, hogy tanulj. Pont ez a lényege! Egy tapasztalt lovasnak is vannak hibái, nincs ezzel gond, a lovasok is tudják és ha látszik hogy tanulni szeretnél és igyekszel a normális lovasokat nem fogja érdekelni mennyit tudsz, majd felfejlődsz te is.
2020. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szavazás válaszlehetőségeit kulcsszavaknak szántad?
2020. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a magamat tanítottam youtuberól kategória a legrosszabb, mert tele lehetsz alapvető üléshibákkal. Én is ilyen voltam ,csak akkor még youtube se volt, fentmaradtam 3 jármód, de mind az irányítás, mind az ülésem hibás volt. Pl székülésem volt, amit ha nem látsz kívülről fel se tűnik.

Szerintem mondd el, hogy mi a szitu és hogy fejlődni szeretnél. Addig is lovagolj sokat kengyel nélkül, mert sokat javít a stabilitásodon.

2020. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen annak szántam😆
2020. nov. 18. 20:44
 6/8 A kérdező kommentje:
biztosan van sok alapvető hibám nekem is
2020. nov. 18. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy őszintén elmeséled nekik, hogy milyen lovas háttérrel rendelkezel, így nem fognak elvárni tőled olyanokat amire nem vagy már most képes. Ahogy előttem is írták, azért mész oda, hogy tanulj tehát ha nem vállalnak el ezen a szinten, hogy tovább fejlesszék a tudásodat akkor ne is járj oda.

Az igyekezetedet biztosan értékelni fogják, anno én is úgy kezdtem egy komoly lovardában, hogy csak "parasztosan" lovagoltam előtte jó pár évig. Semmi hátrányom nem lett belőle, de jó érzés volt úgy edzésre járni, hogy tudták milyen berögzült problémáim vannak és mire számtsanak, így milyen lovat adjanak stb. Egy korrekt lovardában ebből nem lesz gond.

2020. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
Igen, kedves 4-es válaszoló, én patracon szoktam lovagolni, mikor bent vagyok a pályán.
2020. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!