Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló pálcázása, csizmázása...

A ló pálcázása, csizmázása nem fáj neki?

Figyelt kérdés
Azt mondta az edzőm hogy amilyen erősen csak bírom annyira erősen csináljam

2020. nov. 22. 13:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Aközött hogy megcsipem pálcával, meg aközött hogy üssem ahogy tudom, meg rúgjam nagy különbség van.

Utóbbiak nem megoldások, meg kellene nézni miért nem dolgozik a ló.

Kevés hozzá a lovas? Sok hozzá a lovas? Unja a banánt? Fáj valamije?

Ezt edződnek kellene világosan látni.

2020. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Erőteljesen helyzetfüggő is. Pl mikor kisgyerek lovagol, ilyen 8-10 éves forma, akkor pl az iskolalovainknál van, hogy képesek ignorálni a segítségeiket. Pl mikor pálcával csak paskolja a lovat, az meg cseszik ügetni, meg majd leszakad a lába, akkor szoktam mondani, hogy most jóval nagyobbat csípjen oda, mert a lovat konkrétan nem érdekli, hogy mit csinál. Akkor ütnek nagyobbat, de még az is bőven határon belül van.

Viszont az megint más ha valaki idegből lovagol és ok nélkül csépeli a lovat. Az nem helyes! Azért mert nekem rossz, nem az állaton kell levezetni. Az ilyen mentalitású lovast inkább leszállítom, elmondom, hogy vagy megnyugszik vagy mehet haza.

2020. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Verés meg rugdosás magasiskola
2020. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Sssaszem ***** válasza:
50%
Kedves 12-es nálam más lenne a helyzet, nekem szükségem van a lovaglásra és nem örülnék, ha leszállítanának a lóról. Nem örülök ennek. Inkább lovagoljon, mert ugye neki is szüksége van erre a sportra.
2020. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Sssaszem, úgy látszik nem jött át a lényeg. Sajnos vannak olyan lovasok, akik a flusztrációjukat, idegességüket alkalmanként a lovon vezetik le. Ilyenkor túlzottan, indokolatlanul erős segítségeket használnak, pl 2-t odahúz a lónak, mert nem úgy lépett vagy valami (ami fakadhat lovashibából). Nem fegyelmezésről van szó, hanem etikátlan viselkedésről a lóval szemben. Az ilyen ne lovagoljon, vagy hagyja ki azt az alkalmat vagy szálljon le addig, amíg megnyugszik. Te se szereted, ha ok nélkül b***ogatnak, vagy valaki oda egy és lekever két nagy pofont csak úgy mert úgy tartja kedve. A ló is így van vele, ráadásul ez a stílusú lovaglás a lónál ellenszegülést, esetleg félelmet válthat ki. Az ilyen lovat pedig baromi nehéz helyre hozni.

Szóval nem azt mondom, hogy ne lovagol, hanem azt, hogy ha idegállapotba vagy ne a lovon vezesd le.

2020. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha az edződ mondta, akk vszleg tudja h a ló akin ülsz vszleg egy lusta dög aki csak azért se fog elindulni. Amugy szerintem egy gyerek nem képes olyan erőset csapni, hogy fájjon a lónak. A felnőttek az más dolog de normál esetben ők màr tudnak jól lovagolni. Plusz ha hozzávesszük a ló bőrének a vastagságát és hogy milyen nagy súlyt kell a lovasnak mozgatnia, nem, nem fáj a lónak.
2020. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azt hozzá tenném, hogy nagyon makacs ló és önfejű.

Az ilyenekkel mit kell csinálni? Nem indul be hogyha rugom,palcazom.

A tobbi lo beindul de o nem

2020. nov. 24. 21:16
 18/21 anonim ***** válasza:
86%
Kezdjük ott a lovat nem rugdosni kell hanem labbal kiserni.. ennyit errol..
2020. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
A lónak a pálcázás éppúgy fáj, ahogy nekem is. Időnként épp lovaglópálcával kapok ki, nagyon megszenvedek tőle.
2021. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 19-es! Értékeljük a humort persze, de a lónak tudományosan kimutatott, hogy érzékenyebb a bőre mint az emberé, tehát nem annyira fáj mint neked. Minden esetre ha már neked fáj a lónak mennyire fájhat ..
2021. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!