Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás rossz a lovaknak?

A lovaglás rossz a lovaknak?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nekik nagyon rossz, hogy ülnek rajtuk és mennek velük.

Nem hinném, hogy emiatt boldog percei lennének a paripának.



2020. dec. 3. 08:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha rosszul csinálják, rossz. Ha jól csinálják, elviselik, de van amelyik meg kifejezetten élvezi.
2020. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Napi 1-2 óra melóért kapnak kaját, vizet, szállást, orvosi ellátást, manikűrt és csemegéket. Nekem ez eddig k.va jól hangzik, én napi 8 óra melóval nem kapok meg csak úgy ilyen dolgokat.
2020. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem lovagolsz, igaz?


Tudod, ha valaki helytelenül lovagol, az rossz nekik.

De a mai sportlovak mindegyike igényli az aktív mozgást.

Nyilván mondhatnád, hogy akkor tegyék ki a legelőre, de ha az ember igényesen akar tartani egy lovat, sokba kerül a tartása. Arra pedig nekem személy szerint nincs pénzem, hogy a ló kint álljon a legelőn (van egy csikóm, aki még nappal ki van csapva a legelőre egy másik csikóval, de nem marad így örökre nyilván) .


Vannak a lóval való foglalkozásnak, és a lovaglásnak etikai alapelvei.

Na most. Vannak olyan lovasok, akik alatt egyenesen sajnálja az ember a lovat, igen, és mérges is vagyok sokszor rájuk, főleg akkor, ha tudatos amit tesznek és nem változtatnak.


A lovas érzi a ló hangulatingadozásait, és bizonyosan mondhatom neked, hogy a ló sokszor élvezi a munkát. Talán nem értheted, de így van.

Valamelyik ló ugrásra lett kitenyésztve, megkönnyebbülés neki ha csinálhatja, és még jutalmat is kap érte.


Talán tényleg az lenne a ló szellemének a legmegfelelőbb, ha nem tenyésztgetnék, csak kint lennének a pusztákon, ahol rúgják, harapják egymást. De a mai világban szinte minden földterület valakié, nem lakatlan. És szerintem nincs annyi hely már a világon, ahol minden ló elférne, úgy hogy a táplálék is elég legyen.

Ha van egy lovam, mindent megadok neki, hogy a lehető legjobb körülmények között tartsam, szeretem, és felelős lovasaként vagyok mellette és rajta. Fejlesztem önmagam, hogy lovaglásommal egyáltalán ne okozzak neki fájdalmat, mindig elegendőt sétáljak vele, stb. Ha én erre napi 4-5 órámat minden nap rááldozom, és ennyi pénzt költök rá, azért mert szeretem (elsősorban a lovat, és nem a lovaglást), hagy lovagoljam már napi 15-80 percet.

Persze ilyenkor sokrétű és szintjének megfelelő feladatokat kap, amit ha közreműködően megpróbál csinálni még élvezi is. Néha persze muszáj meggyőzni arról, hogy ő is jobban jár, ha meg akarja csinálni.

Ilyenkor nem elsősorban fizikailag fárad el a ló, hanem fejben. Azért mégsicsak egy 400-700 kilós állat.


Ha nem esne jól neki ez a fajta kiegyensúlyozott és nem agyonhajszoló és kihasználó, monoton munka (lásd:befásult iskolalovak), akkor valószínűleg nem tekintene társának, és nem követne mindenhova felszerelés nélkül is.

2020. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én nem akarok kötekedni, de képzeld el , hogy téged egy kis helyen tartanak bezárva. Naponta egy órára kimehetsz, de akkor is csak úgy, hogy ülnek a nyakadban, s irányítják, merre menj, csapkodnak.

Ezért gondoltam, hogy a lónak rossz lehet az ő felhasználtsága.

2020. dec. 3. 09:18
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Legtöbb lovat nem tartják bezárva, hanem kint legelészik.


Bár osztom a véleményed, ha ösztönről van szó, akkor ez nekik természetellenes. Csak az embernek sikerült meggyőznie az állatot, hogy viselje el némi gondoskodásért és kajáért.

2020. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

A boci meg a kecske sem biztos hogy élvezi amikor fejik.


De ezért tartják őket.

A kutyák többsége is sokkal boldogabb lenne ha az utcán kóborolhatna egész nap és csak este kéne hazamenni kajáért meg szállásért.

2020. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Egy lovas előadja, hogy mennyire szereti a lovát, a ló viszont valósággal gyűlöli őt.
2020. dec. 3. 09:43
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

De édes fiam, ezt honnan szeded?

Ha a ló gyűlölné a lovast nem lenne nyugodt a közelében.

Vagy most van egy konkrét ismerősöd? Mert igen, vannak ilyenek, akik nem értik a lovat, vagy csak divatból van nekik, és a lovasok többsége nem is szimpatizál velük!

2020. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
#4 Igen, az rossz lehet. De normális helyeken nem így megy a lótartás.
2020. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon vicces,kérdező..

Egy ló 300-400 kg is lehet...

Ha annyira gyűlölné a dolgot,szerinted hagyná,hogy lovagoljanak rajta? Egy lovat sosem lehet 100%-osan irányítani..ha valamit nagyon akarna,szemrebbenés nélkül megtehetné,akkora előfölényben van.

2020. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!