Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felestartásba adni a lovam?

Felestartásba adni a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lovardában ahol lovagolok van egy ló akivel sikerült elég jó kapcsolatot kialakítanom és nagyon megszerettem, kötődöm már hozzá..viszont mivel nem sok ember tudja lovagolni (szóval nem az a tipikus iskolaló, tényleg csak ketten hárman tudunk menni vele) ezért úgy döntöttek eladják én pedig nem szeretném elveszíteni. Gondoltam arra hogy megvesszük viszont elég drága a bértartás és nincs is időm minden nap kimenni egy ilyen nagy mozgásigényű lóhoz, ezért arra gondoltam lehetne felesbe minden költség azzal a nővel aki rajtam kívül még szokta lovagolni. (Egy felnőtt aki tudom hogy imádja és jól bánik vele+megbízom benne) és akkor így minden költség a fele lenne és mindketten heti 3-3 alkalommal lovagolhatnánk előre lebeszélt időben.


Mi erről a véleményetek? Működhet? Tényleg nagyon fontos nekem az a ló, lehet hülyén hangzik de ez van :(

16/L


2020. dec. 4. 08:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és nem szeretném a ló árát anyáékra zúdítani, nem az a célom. A tervem az hogy most karácsony környékén kisegítenek és megveszik én pedig nyáron elmegyek diákmunkázni hogy amit tudok visszafizessek. (Persze ez még nagyon csak elmélet, először szeretném magamban tisztázni hogy működhet e a dolog.)
2020. dec. 4. 08:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felestartási szerződéssel működhet a dolog, DE mindent le kell benne írni. Azért az edződdel is beszélj, mert attól, hogy ott van a lovad még nem fog neked ingyen órát tartani, ezzel is számolnod kell. Persze nem kötelező edzővel lovagolni, saját ló esetén ilyenkor célszerű aláírni egy papírt, hogy a lovardát semmilyen felelősség nem terheli, amennyiben nem fizetett edzésen veszel részt.

Bele kell gondolni olyan dolgokba, hogy mi van, ha a lónak valami baja lesz mondjuk lovaglásból fakadón lesántul vagy szerez egy szalagszakadást... hogy akkor kié a költség azé, aki épp lovagolta vagy közösen vállaljátok azt is, mert hát ugye senkise szeret más hülyesége miatt fizetni, viszont a lovat meg kell gyógyítani. Szóval az ilyenek miatt is kell a szerződés a felek közt. És azzal is számolni kell, hogy a másik fél bármikor kiszállhat, te pedig lehet nem találsz hónapokig felestartót.

2020. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!