Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1,5 millióból lehet olyan...

1,5 millióból lehet olyan lovat venni, akivel akár 130 cm-ig eredményesen lehet versenyezni és 15 év alatt van?

Figyelt kérdés
Tisztavérű, belovagolt, ugrómunkáját megkezdett lóra gondolok

2020. dec. 15. 16:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Olyan lovat keresnék, aki most még lehet csak 1 méteren megy el, de fel tudom fejleszteni 130ra egy jó edző segítségével. De akkor 2,5 milliót fogok összespórolni
2020. dec. 16. 07:55
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudok én is ifi lovast, aki országos szinten versenyzik és eredményesen. Nekik fuvarozó cégük van, szóval van miből finanszírozni.

Ezen a szinten nagyon sok az import ló, illetve hazai lovak közül is a jobbaknak ára van. Maga a versenyzés, se egy olcsó dolog.

2020. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint sem! Ennek ellenére kivételek akadhatnak, de én nem tartom ezt annyira valószínűnek. Az olyan lovak ára bőven 1,5 millió felett kezdődik. Én éppen lovat keresek és nem aktív versenyzésre és ez alatt nem igazán találok még így se olyan lovat amilyet te leírtál.
2020. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Simán lehet én csak a tiszta vérűt nem raknám bele nem kell tisztavérünek lennie a csikonak

Nálunk van pár nem tiszta vérű 6-7 éves ló 1,5métert simán ugranak

2021. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem ilyen lovat és egy megis tetszett beszeltem a tulajjal és bátran ajánlom neked ezt a lovat(mivel nekem közbejött valami) [link] 15 éves 110 centi körül ugrik de fejleszthető
2021. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1es, 2-es, akárhányas válaszoló vagyok.

Emberek! A kérdező beleírta a tényezőkbe, hogy belovagolt.

Az hogy ez alatt mit értünk igen különböző lehet. Az a ló, amit a 15ös küldött, a képek alapján nem megállapítható mennyire van belovagolva. Számomra egy jól belovagolt, idomított ló elfogadja és becsüli a csizmasegítségeket, figyel a lovasra, puha támaszkodással, hátsó lábbal súlypont alá lépve hátból dolgozva mozog, könnyen irányítható, fordulékony, helyes segítségekre tömörül és nem feszül meg a tömörödésben.

Ilyen ló, ha egészséges, akármilyen származással, akkor is ha nem ugrik 130 centit többe kerül 1,5 milliónál.

Ha egy ló ami elugrik 110 centin hiba nélkül kényelmesen, akkor sem biztos, hogy az 130at ugorja egy haladó, vagy gyakorlottabb ügyes lovassal, mivel lehet a lovas technikailag megfelel, viszont nem ad annyi mentálist támogatást a lónak, vagy a ló szellemileg nem bírja a magasabbat. Láttunk már olyan lovat aki az 1 méterre felpakolt akadályt fél méterrel magasabbnak ugratta, viszont 110re felrakva már nem merte átugrani annyira félt hogy hozzáér (szabadonugró, de akár lovas alatt).


A ló idomítását szakember végzi, belovagló és kiképző, aki ebből él meg. Egy ló ilyen szintre való lovaglása 1-2, de több évig is eltarthat. Valaki 3 hónap alatt keres ennyit , miközben ez a szakember minden egyes nap dolgozik (heti 1 pihenő a max, de ugye több lovat is lovagol), edzéstervet állít, stb. Elég komplex tudomány a kiképzése egy jól idomított lónak, sokkal több, mint amennyit egy belovagló okjn tanítanak. Ezért a tudásért ezek a szakemberek, amikor tanulók voltak szintén fizettek, amikor még bevételük nem is volt. Ne sajnáljunk már egy jól idomított lóra min. 2 milliót, és ne elégedjünk meg az idomítatlan lovakkal, amiből van bőven magyarországon és máshol is, mert 140-150en idomítatlan ló már nem megy el, 130ra is csak azok az idomítatlan lovak jutnak el, amik idomítva 150-160on elugranának.

2021. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
En ugy gondolom h 20 000€ alatt nincs igazan jo kepzett lo. Nemet orszagban vannak jo aukciok a horse24.com on. Pl.
2021. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Itt a lovasok.hu n lattam a janietta vdl t es a my ple sz t. Mindket lovat ismerem es jok is nagyon
2021. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!