Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, szerintetek ez hogy van?

Lovasok, szerintetek ez hogy van?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom szerint egy fiatalabb ló élénkebb és félősebb is. Míg egy idősebb ló (/ talán még egy középkorú ló) kevésbé élénk, inkább hajtós, de nem ijedős.

Szerintetek ez hogy van? Vagy van olyan is, hogy egy fiatalabb ló bátrabb az idősebbnél, az idősebb pedig élénkebb mint egy fiatal paci?

Csak kiváncsiságból kérdezem a véleményeteket :)



2020. dec. 19. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyiség függő, ló függő és gazda függő.

Nem egy pörgős idősebb lovat láttam a lovardába akit agyonstrapáltak és amiatt lett lomha, de amint kikerült a lovardából újra aktív.


Fiatal lovakból is amelyik szoktatva volt az ingerekhez az nem ijedős.

2020. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan lovak akik idősként is ijedősek. Persze egy fiatal lónak több új dolog van mint egy idősebbnek, de az élénkség nem ezen múlik. Láttam már befásult 10 éves iskolalovat, és 17 éves sportlovat, aki olyan élénk volt hogy azt egy 5 éves is megirigyelné.
2020. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül igaz. A lovasiskolába ahová jártam volt 2 kb. 18-19 éves ló, mindkettő kanca. Az egyik nyugisabb, hajtósabb volt, a másik viszont nagyon pörgős és élénk.
2020. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyedfüggő, illetve valamilyen szinten nevelés is. Volt dolgom fiatal nyugodt lóval is, meg idősebb, menősebb, szemesebbel is.
2020. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!