Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaskocsinál, hogyan...

A lovaskocsinál, hogyan irányítják a lovat?

Figyelt kérdés

Soha nem lovagoltam, de néha ha látok egy lovaskocsit, akkor elgondolkozom, hogyan irányítja a lovat, (tudom a gyeplővel), de milyen mozdulattal, mit csinál, mondjuk elinduláskor, vagy ha mondjuk forduljon majd balra, vagy mennyen egyenesen, álljon meg, vagy forduljon jobbra, mennyen hátra felé... Stb.

Illetve egy lónál, és több ló esetében is.



Csak egy gondolat erejéig szeretném megkérdezni, úgy ha lehet minél részletesebben, nem tervezek lovagolni csak így ismeret terjeszkedés, érdekeség képen értem!


Köszönöm szépen, előre is a válaszokat.


2020. dec. 28. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feszíti a szárat (figyelem! nem húzza, feszíti!) a kívánt irányba. Esetleg pálcát is tart, amiből tudja a ló, hogy merre kell mennie.
2020. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Hanggal és szárral.
2020. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, de a szárral mit csinál, és milyen hangal?
2020. dec. 28. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Hanggal gyiiii vagy hőő
2020. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És, a szárral?
2020. dec. 29. 01:34
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én zabla nélkül kocsizom a lovam, ha azt mondom neki, hogy üget, akkor elindul ügetésbe, ha füttyögök, akkor addig lassít, amíg abba nem hagyom.


Amúgy szakszerűen jobbra forduláskor bal szár megtart, és a jobb szárral fordít. Ezt meg lehet támogatni a hajtóostorral: balról közelíted, hozzáérinted a lóhoz. Balra ugyanígy, csak megcserélődnek a szárak és irányok.

2020. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a válaszokat!

További szép napot kívánok mindenkinek!

2020. dec. 29. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!