Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri kitanulni a patkolóková...

Megéri kitanulni a patkolókovács és nyerges szakmát, azért mert lesz egy lovardám?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és 7 éves korom óta lovagolok, díjugrattam is és egy kis ideig lovasíjászkodtam is, a fogathajtást pedig amatőr szinten tudom. El fogom végezni a lovassport szervezői szakot aztán, vagy a lovaskultúra oktatóit, vagy a lovastúra vezetőit, hogy a papír meglegyen a lovardához, lehet időközben egy edzőit is beszereznék. Gyerekkorom óta az a tervem, hogy lesz egy lovardám, ahol tenyészettel is és lovagoltatással is foglalkozom. Mindig érdekeltek az ilyen kreatív és pepecselős dolgok ezért, arra gondoltam, hogy a patkolókovács és a nyerges szakmát is kitanulnám, de nem tudom megéri e akkor, ha csak magamnak készíteném a dolgokat és az én lovaim használnák.

Nektek mi a véleményetek erről? Kérlek ne oktassatok, ki avval, hogy sose fog összejönni, rengeteg idő kell hozzá, hogy beinduljon, nem lesz eredményes, ezt már mind hallottam 10 éve ez a tervem és ha eddig nem változott meg most sem fog.



2021. febr. 5. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Tanuld ki, de legyen mellette egy másik szakmád is B-tervként. Szükséged lesz rá. De ne add fel az álmaid! Csak végezz el egy mérlegképes könyvelői képesítést is, vagy valamit.
2021. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megéri. Egy körmölés 4-5-6 ezer forint lovanként és ebben még nincs benne a patkolás, ha valamelyik lovadnak esetleg szükséges lesz majd. Gondolom nem egy-két lóval akarsz lovardát nyitni, úgyhogy, ha már csak a körmöléshez nem kell kovácsot hívnod, akkor is megspórólnál több tíz ezer forintot. Ha meg még felszereléseket is tudnál készíteni nekik... :) Ritka az ilyen. Legtöbb helyen agyon nyúzzák a lovakat, szétlötyögik a hátukat a kezdők és pihenni sincs idejük, mert jön a következő, hogy legyen pénz, még több pénz. És az a pénz sem a lovakra megy általában. Szóval igen, NAGYON megéri ha ezekkel spórolni tudsz pénzt és megengedheted magadnak, hogy normisan tartsd a lovaidat. Hajrá! :)
2021. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
még jó hogy, nem hiszem hogy túl sok ilyen ember lenne manapság, azzal is fogsz tudni keresni
2021. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp praktikus lenne, mert az esetleges bértartóktól te tudnád beszedni azt az összeget is amit egy másik kovácsnak kéne adni ha nem lenne kovács szakmád.


Illetve a nyerges mester is egy plusz szolgáltatás lehetne, aki akarja igénybe veheti.



De ez alapján még lóterapeuta vagy lómasszőr szakmád is lehet és még több szolgáltatást tudnál nyújtani.

2021. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

attól függ milyen szinten lenne a lovardád, milyen szinten akarsz lovakkal foglalkozni. Ha hazai pályákon, megyei versenyekre járnátok, vagy annál alacsonyabb szinten versenyeznétek, vagy nem versenyeznétek, akkor érdemes kitanulni. MI külföldre is járunk versenyekre, nagypályás lovakat készítünk fel, olyan kovács jár hozzánk aki tényleg nagyon magas szinten tudja csinálni amit csinál. Mivel nekünk nincs ennyi időnk, hogy tényleg így megtanuljunk ilyen szintre a kovácsolást, mert mi a lovaglást űzzük olyan jól amilyen jól tudjuk, inkább ráhagyjuk arra a kovácsra aki éveket töltött el ezzel.

A nyerges dolog viszont engem is elgondolkodtatott ,nagyon előnyös lenne, ha el tudnám készíteni a profi minőségű nyerget a lovainknak. Utánanézek, köszi az ötletet.

2021. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyileg mindenképp megéri, hogy nem kell kifizetned x összeget a nyergesnek és a kovácsnak.

Viszont arra gondolj, hogy ezeket a szakmákat is ki kell tanulni, nem elég egy tanfolyam. Lovarda mellett meg szerintem nem sok időd lesz “inasként” eljárni más kovácsokkal (ami amúgy kötelező 1 évig azt hiszem).

A nyerges is nagyon jó, hisz a lovak háta folyamatosan változik és állítani kell a nyergeken. Jó az is, hogy meg tudod mondani passzol e a nyereg a lóra. Viszont ezeket sem egy magyar tanfolyamon fogod megtanulni, sajnos itthon mindkét szakma oktatása eléggé gyerekcipőben jár.

2021. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem letezik hogy ne erne meg. En is gondolkoztam mar ezen
2021. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató válaszokat. Igazából azért érdekelne, hogy megéri e mert pl a patkolókovácsnak a díja főként munkadíj és nem olyan drága egy patkónak az alapanyaga és a szerszámokat meg elég egyszer megvenni. De a nyergesnél nem igazán vagyok tisztában avval, hogy mennyi a munkadíj és mennyi az anyagdíj, mert egy olyan nyereg amit a lóra szabnak az több 100 ezer forint és nem hinném, hogy szükségem lenne ilyen drága nyeregre. Ezért az is érdekelne, hogy egy nyergesnek mennyibe kerül a bőr, meg a szivacs, meg stb.
2021. febr. 6. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Pár százezres forintos nyereg még nem is olyan drága, ha meg a lóra van alakítva az külön jó pont. Maximum akkor kezdeném el megtanulni a nyerges szakmát, ha képes lennék olyan jó minőségű nyergeket lóra állítani és elkészíteni, amit nagyobb márkák (cwd, stübben, kentaur, stb.) gyártanak. Alacsonyabb szinten nyerget venni sem szeretnék. Ha készíteni tudnék. az nagyon nagy előny lenne, és több évnyi tanulást is szívesen befektetnék hozzá.
2021. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem egy antares, egy prestige, egy pessoa es egy daslo nyergem van. Mindenyik jo de kulonosen az antares mert azt egy nagyon profi nyerges csinalta. En azt ajanlom ha lehet akk egy olyan helyen tanulj ahol antares nyergeket gyartanak mrt nagyon jok.
2021. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!